Şenkul, kale arkasına park konusunda uyardı! Şenkul, kale arkasına park konusunda uyardı!

UBP Gazimağusa Milletvekili Resmiye Eroğlu Canaltay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, kadınların toplumun önünde olan, aydınlık bir maşale gibi yollara ışık tutan ve demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu vurguladı. Aile içinde kadının önemine ve ülke yönetiminde kadınların etkisine değinen Eroğlu Canaltay, güçlü kadınların toplumların demokrasisini güçlendirdiğini ifade etti.

Kadınların üretimde öncü olmasının toplumun gelişmesine katkı sağladığını ve yaşadığımız dünyada kadınların göç yollarında, ailelerine sahip çıktığını vurgulayan Canaltay, zorluklar karşısında dirençli olmanın önemine de dikkat çekti. Siyasetin her kademesinde topluma fayda amaçlı adım atmanın önemine vurgu yaparak, kadınların siyasette var olmalarını destekledi.

Mesajında, emekçi kadınları takdir eden, üreten ve girişimci kadınları kutlayan Canaltay, annelerin eşitlik ve adaleti öğretmesini önemsediğini belirtti. Son olarak, siyasette var olmak isteyen kadınlara destek mesajı vererek, güçlü kadınlara teşekkür etti.

UBP Gazimağusa Milletvekili Resmiye Eroğlu Canaltay'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı, kadınların toplumdaki önemine ve katkılarına vurgu yapmasıyla dikkat çekiyor.