Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümünde ‘Şafak Nöbeti’ tutuldu Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümünde ‘Şafak Nöbeti’ tutuldu

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, emirname ile kelepçe uygulamasının daraltılmasına dikkat çekti.

CTP Lideri Erhürman, “Bugün Meclis’te CTP adına yaptığım konuşma ve sorduğum sorular üzerine “hükumet”i temsilen Sn.Dursun Oğuz, 26 Haziran 2024 tarihinde bir emirname ile kelepçe uygulamasının daraltıldığını açıkladı. Yaşlı başlı, refakatçi polis memurlarımızın yanında kendilerine veya başkalarına zarar vermelerinin mümkün olmadığı herkes tarafından bilinen onlarca insanımız bu muameleye tabi tutulduktan sonra!” ifadelerini kullandı.

“Bu emirname 26 Haziran’da çıktıysa neden bugüne kadar toplum bilgilendirilmedi, aylar önce defalarca uyarmamıza karşın neden 26 Haziran’a kadar beklenildi, bunları açıklamadı” açıklamasını yapan Erhürman, şöyle devam etti:

“Yapılan yanlış uygulama ve uyarılara rağmen bunun devam ettirilmesi konusunda, suçlu oldukları hiçbir biçimde kanıtlanmadan kelepçe uygulamasıyla kamuoyu algısında adeta yargısız infaza maruz bırakılan (başta eczacılar ve hekimler olmak üzere) insanlardan özür dilemelisiniz dedim. Sn. Dursun Oğuz “hükumet” adına özür diledi. Bu “özür”ü kabul edip etmeyeceklerine, masumiyet karinesine karşın bu uygulamalara maruz bırakılan insanlarımız karar verecek elbette!”

Editör: North Cyprus UK Yönetici2