Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, KKTC'de taşınmaz mal edinen ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir Alman vatandaşının tutuklanması ile ilgili açıklamada bulunarak, "Daha önce defalarca söyledik. Biz bu filmi daha önce "Orams", "Hurma" vb. davalarda görmüştük" dedi. Erhürman, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin belli ki hukuku ve mülkiyet sorununu siyasi amaçlara yönelik araçlara dönüştürme kararı verdiğine dikkat çekerek, konuyla ilgili daha önce de uyarıda bulunduklarını ifade etti. Erhürman, "İşin ciddiyetinin farkına varması lazım!" dedi.

Erhürman'ın paylaşımı şöyle:

"Daha önce defalarca söyledik. Biz bu filmi daha önce "Orams", "Hurma" vb. davalarda görmüştük.

Kısa bir süre önce inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir iş insanı ile ilgili başlatılan yargısal işlemlerin yeni muhatabı, burada taşınmaz mal edinen bir Alman yurttaşı.

Belli ki Güney Kıbrıs Rum Yönetimi yine "emsal davalar" yaratarak, hukuku ve mülkiyet sorununu siyasi amaçlara yönelik araçlara dönüştürme kararı verdi.

Zamanında uyardığımızda, "bu işler içeride de, dışarıda da başımıza iş açacak, inşaat sektörünün sürdürülebilirliği de olumsuz etkilenecek" dediğimizde, "yürüyün da gorkmayın" denilmişti.

Trafik denetimlerinde 462 rapor Trafik denetimlerinde 462 rapor

Keşke bizim sesimizin duyulmasının engellenmesi sorunu halletse! Halletmeyecek! Geç kalınmış olsa da, bu konunun ciddiyetle ele alınması ve çalışılması gerekiyor. Ama her şeyden önce zamanında uyarılarımıza kulak tıkayanların hiç olmazsa bu noktadan sonra işin ciddiyetinin farkına varması lazım!"

Editör: North Cyprus UK Yönetici2