Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Londra’da Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi tarafından düzenlenen 7. Kıbrıs Türk Kültür Festivali’ne katıldı.

Ataoğlu burada yaptığı konuşmada festivale katılan, birlik beraberliğe destek veren herkese teşekkür etti.  

Ataoğlu, kültürümüzün gelecek nesillere taşınmasının önemine işaret ederek, İngiltere’de dördüncü nesile ulaşan gelecek nesillere geçmişin anlatılmasının ve geleceğe emin adımlarla yürünmesinin görevleri olduğunu belirtti.  Gençlerin önemine işaret eden ve ailelerin geçmişte yaşananları genç nesillere aktarmasının önemine vurgu yapan Ataoğlu, bakanlık olarak bu çalışmalara destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.  Ataoğlu, ambargolara rağmen ülkenin gelişmesi, yurt dışında yaşayan vatandaşların toprağından, kültüründen ve dilinden kopmaması için çalıştıklarını söyledi.  Gençlere ve yeni nesillere verdikleri önemi anlatan ve birliktelik vurgu yaptı.

EURO 2024: Finalin adı İngiltere - İspanya EURO 2024: Finalin adı İngiltere - İspanya

Ataoğlu İşçi Partisi Milletvekili adayı Nesil Çalışkan’a destek çağrısı yaptı

İngiltere’de 4 Temmuz seçimlerinde Barking bölgesinden aday olan İşçi Partisi milletvekili adayı Kıbrıslı Türk Nesil Çalışkan’a destek çağrısı yapan Ataoğlu, Kıbrıslı bir Türk’ün İngiliz Parlamentosuna girmesinin önemine dikkat çekti ve Çalışkan’ın parlamentoya girmesi için verilecek her oyun önemine vurgu yaptı.

Ülkeye ulaşımı kolaylaştırmak adına atılan adımları ve yapılan çalışmaları da anlatan Ataoğlu, ülkenin gelişmesi ve ambargoların kırılması için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. 

Editör: Zorlu Cezaroğlu