Mağaza bölge sorumlusu, şubelerden topladığı paraları kumarda kaybetti Mağaza bölge sorumlusu, şubelerden topladığı paraları kumarda kaybetti

Başbakan Yardımcılığı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi’nce ada genelindeki tüm okullarda başlatılan ve devam eden çevre eğitimi sunumları, Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun da katılımıyla, Osman Örek Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Çevre bilincinin artırılmasına yönelik, atık piller, sıfır atık, çevrenin önemi, çevre kirliliği, geri dönüşüm konularını kapsayan sunuma, Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Dairesi Müdürü Gülşen Hocanın, Osman Örek Meslek Lisesi Müdür ve öğretmenleri ile Çevre Koruma Dairesi personeli katıldı. 

9C134A8A Cfcc 491A 94Bf 4071Aeb0F444
ATAOĞLU; “ÇEVRE BİLİNCİNİ GENÇLERLE BİRLİKTE YAYACAĞIZ”


Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Çevre Koruma Dairesi’nin KKTC genelindeki okullarda gerçekleştirdiği çevre eğitimi programları kapsamında Osman Örek Meslek Lisesi’nde gerçekleştirdikleri eğitime katılarak, öğrencilerle birlikte sunumu dinledi. 
Sunum sonrasında öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında, çevrenin korunmasına yönelik önemli faktörlerden birinin çevre eğitimi olduğuna dikkati çekerek, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan istişareler neticesinde, okullarda çevre eğitimi dersinin müfredat dahiline alınmasını sağladıklarını belirtti. 
Çevre bilincinin, toplumun her kesimine yayılması gerekliliğinin de altını çizen Ataoğlu, “Bizler ne kadar da yasaklar getirsek, ne kadar etkinlik de yapsak, farkındalık için ne kadar da temizlik etkinlikleri düzenlesek, çevre bilincini ancak ve ancak siz gençlerin katkıları ile başarabiliriz. Siz gençlerin çevre konularında alacağınız eğitimlerle bilinçlenerek, toplumun her kesimini çevre duyarlılığı konularında uyararak, farkındalığın arttırılması ve çevre bilincinin toplumun her kesimine yayılmasında en etkili yol olacağı inancındayım” dedi. 

01C2E466 A46E 481C 9Daf Ee12D66D1E05
Ataoğlu, sunumu öğrencilerle birlikte izlediğini ve çevre ile ilgili yöneltilen sorulara öğrencilerin verdikleri cevaplardan, gençlerin çevre konularında ne kadar bilinçli ve hassas olduklarını gördüğünü, bu nedenle çevreye olan duyarlılıkta gençlere duyduğu güvenin ne kadar yerinde olduğunu bir kez daha gördüğünü kaydetti. 
Ataoğlu, konuşmasında ayrıca hedeflerinin 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü KKTC’de sembolik olarak kutlamak olduğuna dikkati çekerek, bu anlamda gençlerle birlikte mücadele etmeye devam edeceklerinin altını çizdi.