Tatar, Türkiye'de yangında ölen 12 kişi için taziye mesajı yayınladı Tatar, Türkiye'de yangında ölen 12 kişi için taziye mesajı yayınladı

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, ‘1 Haziran Dünya Çocuk Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ataoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Çocuklar, masumiyetin, merakın ve umudun simgeleri, dünyamızın en değerli varlıklarıdır. Her birinin hayatı, bizim için en büyük öneme sahip.

Hayal gücüyle, merakla, öğrenme isteğiyle dolu geleceğimizin mimarları olan çocuklarımız sevgi dolu, umut dolu yarınlara giden yolda bizlere ışık tutuyorlar.

Çocuklarımızın haklarına, sağlığına ve mutluluğuna bu özel gün vesilesiyle bir kez daha vurgu yapmak istiyorum. Çocuklarımızın güvenli bir çocukluk geçirmesi, sevgi dolu bir ortamda büyümesi ve en iyi eğitimi alması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız. Çocuklarımızın eğitim hakkını savunacak, sağlıklı bir çevre sağlayacak ve güvenli bir ortamda büyümelerine yardımcı olmaya devam edeceğiz. Çünkü çocuklarımız, geleceğimizin teminatı ve dünyamızın en değerli hazineleri.

Sizleri seviyor ve değer veriyorum. Güzel yüreklerinizle dünyayı daha da güzelleştireceğinize inanıyorum.

Sağlık, mutluluk ve sevgiyle dolu bir Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.”

Editör: North Cyprus UK Yönetici2