Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, ‘T izinleri’ konusunda kendisine eleştirilerde bulunan Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay’a yanıt verdi.

Erhan Arıklı, Kudret Özersay’a “Sana buradan ekmek çıkmaz” dedi.

Arıklı, Özersay’ın siyasette yeniden rol kapmaya çalıştğını ifade ederek, “ortaya atılan her iddiaya mal bulmuş mağrubi gibi sarılmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Arıklı, “Özersay'a tavsiyem, kendini sazan durumuna düşürecek bu tip açıklamalardan vazgeçmesidir” şeklinde konuştu.

Arıklı’nın tam açıklaması şöyle:

“Siyasette yeniden rol kapmak için kırk takla atan Kudret Özersay, ortaya atılan her iddiaya mal bulmuş mağrubi gibi sarılmaya devam ediyor.

İddiaya göre İtiraz Kurulu, İzin kurulunun verdiği bazı izinleri tekrar vermiş.

Elinde itiraz kurulunun kararları ile ilgili hiç bir bilgi ve belge olmadan sırf gündeme gelmek için bazı rant çevrelerinin iddialarını gündemine alan Sayın Özersay, en azından itiraz kurulunun aldığı kararlara bakma zahmeti gösterse idi daha ciddiye alınırdı.

İtiraz Kurulu yaptığı toplantıda, daha önce verilmiş 3 öğrenci taşıma izninin gerekçesinde bir değişiklik yapmış ve bu izinleri sadece "Okul dönemi" ile sınırlandırmıştır.

Ataoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı yayınladı Ataoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı yayınladı

Özersay'a tavsiyem, kendini sazan durumuna düşürecek bu tip açıklamalardan vaz geçmesidir.”