Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen İsias davasının ikinci duruşmasında, Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Kılıç ara kararı açıkladı. Bir sonraki duruşma ise 12 Haziran 2024 tarihinde saat 10.00’da görüşülecek.

Mahkeme, tutuklu sanıklar Ahmet Bozkurt, Mehmet Fatih Bozkurt ve Erdem Yıldız’ın tutukluluk hallerinin devamına; tutuksuz yargılanan ve davalardan vareste tutulan sanıklar Halil Bağcı, Efe Bozkurt, Seda Bozkurt Zeren, Şule Bozkurt Özbek, Ulviye Bozkurt, Hasan Aslan ve Mehmet Göncüoğlu’nun ise adli kontrol tedbiriyle tutuksuz yargılanmalarının devamına karar verdi. 

Mahkeme kararının ardından konuşan Barolar Birliği Başkanı Avukat Hasan Esendağlı, tutuklu olan 3 zanlının tutukluluklarının devamına karar verildiğini belirterek, "Ara kararlar, öngörülerimize uygun bir şekilde çıktı. Mahkeme, yeni bir bilirkişi raporu almak için başka bir üniversiteye yönlendirildi. Dava, 12 Haziran günü saat 09.00'a ertelendi. Bilirkişi raporu hayati önem taşıyor. Bugünkü duruşmada, yeni bilirkişi raporunun talep edilmesi, günün en önemli gelişmesi" şeklinde konuştu.

Adalet Mücadelesi Devam Edecek: "Bizi Yıldıramazlar"

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya da sürecin zor ve uzun olacağının bilincinde olduklarını söyleyerek, ara kararın açıklandığını sürpriz bir karar olmadığını belirtti.

Karakaya, “Biz aileler olarak mücadelemize devam edeceğiz. Sanık avukatlarının elinde hiçbir şey yok. Gerçekler ortada. Aldığımız raporlarla gerçekler göz önünde zaten” dedi.
“Çocuklarımızı, sevdiklerimizi öldürdüler, bunun cezasını çekecekler” diyen Karakaya, bir cinayet işlendiğini, buna neden olanların cezalarını çekeceklerini kaydetti.

Mücadeleye devam edeceklerini belirten Karakaya, davadan emsal karar çıkana kadar mücadelenin süreceğini, kimsenin kendilerini yıldıramayacağını, bir sonraki duruşmaya da katılacaklarını davalarının peşinde olacaklarını vurguladı.

32’nci Devlet Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları açıklandı 32’nci Devlet Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları açıklandı

Konuşmaların ardından aileler “Meleklere verilmiş sözümüz var” şeklinde sloganlar attı.

Editör: North Cyprus UK Yönetici2