Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne bir ödül daha

KKTC'ye Ortadoğu Ülkeleri'nden Büyük İlgi

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne bir ödül daha

Yakın Doğu Üniversitesi, 15 ülkeden bakanlık temsilcileri, büyükelçilerile 200 den fazla firma temsilcisi turizm profesyonelini Ankara’da buluşturan uluslararası Metex Turizm Fuarı’na yüz metrekarelik büyük bir stant ile katıldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. İrfan Günsel, Eğitim Vakfı Başkanı Cemre Günsel ile Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan ve beraberindeki heyetin temsil ettiği Metex turizm fuarında, başta komşu ülkeler olmak üzere Ortadoğu ve yakın coğrafyadan gelen devlet temsilcileri yanında Turizm, eğitim ve sağlık alanlarında faaliyet gösteren profesyoneller ile özel toplantılar yapılarak, ülkenin imkanları tanıtıldı.

 

Dr. İrfan Günsel'e Ödül Verildi

Metex Turizm Fuarı’nda, açılış konuşmasını yapan Dr. İrfan Günsel’e konuşmasının ardından, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ni KKTC’ye kazandırarak, Kuzey Kıbrıs’da Medikal Turizm'e öncülük ettiklerinden ötürü Sağlık Eski Bakanı Halil Şıvgın tarafından başarı ödülü verildi.

 

KKTC'ye Ortadoğu Ülkeleri'nden Büyük İlgi

Dr. İrfan Günsel başkanlığındaki Yakın Doğu Üniversitesi heyeti Uluslararası Metex Turizm Fuarı kapsamında 2013 yılında KKTC'ye Ortadoğu Ülkeleri'nden daha fazla öğrenci getirilmesine yönelik olarak Lübnan, Kuzey Irak, İran, Irak, Suidi Arabistan, Cezair, Kuzey Afrika ülkelerinin temsilcileriyle oniki ayrı protokol imzaladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Turizm İşlermeleri Genel Müdürü ve Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan “imzaladığımız protokollerle ülkemize, Kuzey Kıbrıs'a Ortadoğu Ülkeleri'nden daha fazla öğrenci getirmeyi ve ülke içindeki katma değeri arttırmayı planlıyoruz. Bu yıl yurt dışında Mütevelli Heyeti Başkanı'mız Dr İrfan Günsel başkanlığında yürüttüğümüz yoğun tanıtım faaliyetleri ve yurt dışında katıldığımız televizyon programlarıyla, Kuzey Kıbrıs'ın güvenli, kaliteli ve uygun koşullar sunan kaliteli bir Eğitim Adası olduğunu algılatmaya ve farkındalığını arttırmaya çalışıyoruz. Surdürdüğümüz bu çalışmalarla Yakın Doğu Üniversitesi başta olmak üzere diğer üniversitelerimize, yani ülkemize öğrenci talebinin artacağını bekliyoruz” diye konuştu.


Ortadoğu'dan Kuzey Kıbrıs'a Hasta Trafiği Artacak

 

Ahmet Savaşan, Ortadoğu Ülkeleri'nden yurt dışına giderek sağlık hizmeti alanların sayısında gün geçtikçe artış olduğunu kaydederek, “fuarda sağlık alanında yaptığımız temaslar ve kurduğumuz bağlantılarla önümüzdeki yıl Ortadoğu'dan Kuzey Kıbrıs'a gelerek Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık hizmeti alan hasta sayısında artış olacak” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2012, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER