Memleketim gibisi var mı?

Kıbrıslılar tatillerini ülkelerinde geçirecek!

Memleketim gibisi var mı?
*Son günlerde Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği, Girne ile Mağusa ve Karpaz Bölgesi’ndeki otelleri kapsayan “Memleketim gibisi var mı?” adlı kampanya büyük ses getirdi. Yerli halkın tatillerini uygun fiyatlarla Kuzey Kıbrıs’ta geçirmeleri için düzenlenen  kampanya ile ülke turizminin geliştirilmesi hedefleniyor.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı geçtiğimiz günlerde Kıbrıs Türk halkına yönelik olarak yeni bir kampanya başlattı. “Memleketim gibisi var mı?” sloganıyla başlatılan kampanyada amaç, yerli yatırımcıyı desteklemek ve iç turizmin gelişmesini sağlamak. Basın toplantısıyla tanıtımı yapılan kampanya Girne ve Karpaz bölgesindeki otelleri kapsıyor.

13 Eylül’e kadar

“Kendi ülkende tatil yap” kampanyası, 16 Temmuz’da başlayıp 13 Eylül’e kadar devam edecek.  Girne ile Karpaz bölgesindeki otelleri içeren bu kampanya, KITSAB, KITOB, KITREB ve RESBİR’in içinde bulunduğu sektör örgütler tarafından desteklenen bir oluşum. “Eko Paket”, “Aile Paketi” ve “Gençlik Paketi” olmak üzere üç ayrı pakette sunulan kampanya kapsamında, hem Girne hem Karpaz bölgelerinde çocuk tiyatrosu, aile tiyatrosu, tavla ve darts turnuvaları, DJ performansı ve karoeke, tarihi eser ve doğal güzellikler turu, Alagadi kumsalında kaplumbağların yumurtalarını denize bırakma töreni gibi pek çok etkinlik yer alıyor.

Kampanyaya katılan tesisler

Girne Bölgesi’nde Ada Beach Hotel, Deniz Kızı Hotel, Dome Hotel, Flipper’s Tatil Köyü, Korenium Golf& Country Club, Lapida Hotel, River Side Hotel, Garden Resort, Gazimağusa ve Karpaz Bölgesi’nde Aşut Guest House, Cyprus Guest House, Derya Çelebi Garden, Glaro Garden, Karpaz Arch House, Karpaz Çiftlik Evi, Karpaz Stone House, Revaklı Ev Guest House, Rozagi Guest House, Sky Venüs Hotel, Şinya Guest House, Tekno’s Karpasia Nature House, The Nitovikla Garden Hotel kampanyaya katılan tesisler arasında. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2012, 00:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER