Kuzey Kıbrıs WTM’ye hazırlanıyor

161 metrekarelik stand kuruluyor

Kuzey Kıbrıs WTM’ye hazırlanıyor

 

*World Travel Market-WTM 2011 turizm fuarı, 07-10 Kasım 2011 tarihlerinde yapılıyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de 161 metrekarelik stantla yer alacağı fuarı geçtiğimiz yıl 50 bine yakın ziyaretçi izlemişti.

 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı, 07-10 Kasım 2011 tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek olan World Travel Market-WTM fuarına katılıyor. Dünyanın ikinci en büyük turizm fuarı olarak da anılan WTM fuarını 2010 yılında 47,532 ziyaretçi izlemişti. Toplam 42,000 m2 lik bir alan üzerine kurulan WTM 2010 turizm fuarına geçtiğimiz yıl 5,053 firma katıldı. WTM fuarının en önemli özelliklerinden biri, münferit ziyaretçilerden ziyade önceden stand sahibi katılımcılar tarafından davet edilen ve satın alma ve iş bağlama konusunda tam yetkili firma temsilcilerinin ziyaretçi olarak katıldığı bir fuar olması. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de birçok dünya ülkesinin stand kurduğu bu fuarda yer almaya hazırlanıyor. 

161 metrekarelik stand kuruluyor
Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, WTM 2011’ de Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı 161 metrekarelik bir stand içerisinde turizm tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde bulunacak. Kuzey Kıbrıs standında, ülkemizde faaliyet gösteren turizm acenteleri, oteller ve diğer turizmciler hazır bulunacak. Bakanlık standına davet edilerek ücretsiz olarak destek alan ve tanıtım ve pazarlama yapacak olan turizm birlikleri ise şunlar: KITOB, KITSAB, KITREB, RESBİR ve Karpaz Eko Turizm Birlikleri.

Dünya trendleri seminerde konuşulacak
Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yurt dışından turist getiren tur operatörleri de standa destek vermek amacıyla fuarda hazır bulunacak. Öte yandan, fuar esnasında çok farklı konularda, birçok seminer verilecek. Katılımcılar, diledikleri seminere katılıp dünya turizminde en güncel trendleri öğrenme fırsatı yakalayacaklar.  Bakanlığın da World Travel Market çerçevesinde düzenleyeceği ve sponsor olacağı henüz organizasyonu süren birkaç faaliyet olacağı da belirtildi.  

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2011, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER