Huzur’un adresi: Çelebi Garden

İngiltere’den gelen misafirler için…

Huzur’un adresi: Çelebi Garden

 

Doğayla iç içe, eşsiz bir manzara ve konforlu bir tatil için tüm olanakların sunulduğu Mehmetçik’teki Çelebi Garden, huzurlu bir tatil arayanları misafir ediyor. Yerli halkın yoğun ilgi gösterdiği butik otelde, Mehmetçik’in meşhur üzümünden elde edilen bir kadeh şarapla gün batımını seyrederken dinginliğin tadına varacaksınız.

Misli KADIOĞLU

Üzümü ve fırın kebabıyla meşhur Mehmetçik, diğer bir adıyla Galatya, Çelebi Garden Otel’e gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlıyor. Huzur ve dingiliği özleyenlere, evlerindeki rahatlık ve konforda güzel bir tatil olanağı sunan, aynı zamanda Kıbrıs mutfağının lezzetti yemeklerini açık büfe zenginliğinde müşterileriyle buluşturan otel,  sıcak dostlukların da başlangıç yeri. Çelebi Garden Otel, özlenen köy yaşamı ve doğallığın tam göbeğinde modern dizaynı, havuzu ve eşsiz manzarasıyla farklı bir tatil alternatifi.

2010 yılından beridir hizmette

Çelebi Garden Otel’in sahibi Kemal Çelebi, bankacılıktan merket işletmeciliğine sonra da turizm sektörüne adım atarken, bölgeye yurt dışından gelen misafirleri düşünerek böylesi güzel bir mekan yaratmış. Bu güzel ortamda gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde, bizlere Çelebi Garden Otel’in hikayesini anlatan Çelebi, buranın 2010 yılında, tam da ekonominin düşüş zamanında faaliyete girdiğini söylüyor.

İngiltere’den gelen misafirler için…

Karpaz Bölgesi’nin yaşam seviyesinin en yüksek noktalardan bir tanesi olduğuna değinen Çelebi, üzümü, fırın kebabı gibi kültürel değerlerimizle misafirlerini ağırlayan Mehmetçik’te büyük otellerden dahi misafirlerin burada gelip kaldığını söylüyor. Bölgeden büyük bir nüfusun İngiltere’de yaşadığını anlatan  Çelebi, kendi köylerini ziyaret etmek isteyenler için de böyle bir alternatif yaratmış.

Dalından kopartılan meyvenin keyfi ve lezzeti bir başka

Çelebi Garden Otel, aynı zamanda balo, dernek, düğün ve eğlencelere de ev sahipliği yapıyor. Bölge halkının bu konuda da büyük ilgi gösterdiği otelde bir birinden farklı organizasyonlar için havuz ve güzel bir ortam sunulmuş…Burada manzarayla bütünleşen havuz aynı zamanda gündüzün sıcaklığında serinlemek isteyenler ve özellikle çocukların da ilgi odağı durumunda. Ve daha önce de bahsettiğimiz gibi güzel bir manzarayı  ayaklarınız altında izleyebileceğiniz tesiste, 4 dönüm zeytinlik, 6 dönüm meyve bahçesi ve çiftlik gündüzlerinizi doğayla iç içe geçirme imkanı sunuyor. 30’u aşkın meyve ağacının yer aldığı bahçede dalından koparıp yediğiniz meyvelerin lezzetini ve keyfini uzun bir süre unutamayacaksınız.

2013’de Çelebi Garden Halk Plajı hizmette olacak

Özellikle yerli halkın rağbet gösterdiği Çelebi Garden Otel’e önümüzdeki günler için Hollanda, İtalya, Belçika’dan ziyaretçi getirmek için bir girişimde bulunduklarını anlatan Kemal Çelebi, “Denizden uzak bir tesisi, denizi aratmadan ayakta tutabilmek çok zordur. Ancak biz, kaliteli hizmetimizle müşterilerimizi burdan memnun gönderiyoruz” dedi. Çelebi, 2013 yazında, Bafra Bölgesi’nde açacakları Çelebi Garden Halk Plajı’yla da müşterilerini denizden mahrum etmeyeceklerinin altını çizdi.  23 aileyi barındıracak kapasitede olan, 72 yatak kapasitesine sahip Çelebi Garden Otel’in odaları da neredeyse 5 yıldızlı otellerle yarışabilecek durumda. Minibar, LCD Televizyon, bedava internet gibi sunulan hizmetler yanısıra, iki odalı bungalowlar, aile odaları ve süit oda olmak üzere 3 çeşit oda yapısına sahip.

Kıbrıs mutfağından oluşan zengin bir menü

Tavşan yahnisi, fırın kebabı, bumbar, molohiya, tatar böreği gibi Kıbrıs mutfağının gözde yemeklerinin açık büfe olarak sunulduğu Çelebi Garden Otel’in restorantında ayrıca bonfile, steak ve ızgara çeşitleriyle de zengin bir menü bulunuyor. Ve tabiki, Mehmetçik’e gelip de üzüm mamüllerinden tatmamak olmaz, sucuktan paluzeye ve buranın meşhur şarabına kadar herşey taze ve en lezzetlisinden Çelebi Garden’da.

Bayram ve Festival süresince her gece canlı müzik

Burada, Ramazan Bayramı süresince misafirlerine her gece canlı müzikle eğlenceli akşamlar yaşatmak için bir program hazırlayan Kemal Çelebi, normal günlerde de Cuma ve Cumartesi geceleri canlı müzik sunduklarını anlattı. 3 Ağustos’ta başlayacak festival nedeniyle de yine özel akşamlar için hazırlıklar tamamlandı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2012, 01:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER