ATAOĞLU: “ TURİST MEMNUNİYETİ REHBERLERİN NİTELİĞİ İLE DOĞRU ORANTILIDIR”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

ATAOĞLU: “ TURİST MEMNUNİYETİ REHBERLERİN NİTELİĞİ İLE DOĞRU ORANTILIDIR”

Ataoğlu, mesajında, bir turizm ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, turizmin öncü sektör olduğunun artık tüm çevrelerce kabul görmeye başladığını belirtti.

 

1977 yılında kurulan KITREB’in en eski ve köklü birliklerden biri olduğunu ifade eden Ataoğlu,  turist rehberlerinin ülkenin sesi olduğunu kaydetti.

 

Ülkeye gelen turistlerin ilk intibası DAHGİL olmak üzere tatili süresince refakat edenlerin rehberler olduğunu ifade eden Ataoğlu” rehberlerimiz gözbebeklerimizdir.Turizm açısından büyük önme sahip olan rehberlik hizmetlerinde bilgi, yabancı dil ve halkla ilişkiler hayati önem taşıyor. Bu ankamda rehberlerimizin eğitimine büuük önem veriyoruz” dedi

 

Her sektörde olduğu gibi rehberlik sektöründe de bazı sorunlar bulunduğunu, ancak işbirliğiyle sorunların en aza indirgenebileceğine dikkat çeken Ataoğlu, bu yıl dünya turizminde yaşanan gerilemelere rağmen iyiye giden KKTC turizminin daha iyi olması için çalıştıklarını söyledi.

 

Ataoğlu duyarlı ve bilinçli olarak turizm sektörünün gelişmesinde önemli hizmetler veren turist rehberlerini kutlayarak, tüm rehberlerin Dünya Rehberler Günün’nü kutladı.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 19:43

Zorlu Cezaroğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER