3 Kıbrıslı Türk'e ödül

"En Başarılı Türkler Ödül Töreni"nde 3 Kıbrıslı Türk ödül aldı. Ödül alanlar arasında, Direct Traveller sahibi Ramadan Özdemir'de vardı.

3 Kıbrıslı Türk'e ödül

İngiltere ve Türkiye'nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere hizmet veren Business Network tarafından ikincisi organize edilen "En Başarılı Türkler Ödül Töreni"  Londra'daki Hilton Park Lane Hotel'de gerçekleştirildi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun konuşma yaptığı geceye ayrıca, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, İngiltere Ekonomi Bakanı Vince Cable ile İngiltere ve Türkiye'den çok sayıda milletvekili, lord ve işadamları katıldı. İngiliz Jazz müzik grubunun canlı performansı eşliğinde resepsiyon ve yemeğin ardından konuşmalara geçildi.

5 Kıbrıslı Türk katıldı 3'ü ödül aldı
"En Başarılı Türkler" arasında 5 tane Kıbrıslı Türk yer aldı, 3'ü ise ödüle sahip oldu. Bu yılki ödül töreninde geçen yılda olduğu gibi aday göstermelerde her kayıt için belirli kriterlerde puan verildi ve daha sonra son elemeye kalan aday listesi panosu oluşturuldu. Her kategori için 3 en yüksek puanlı katılımcı web sitesinde duyurululdu. Bu aşamadan sonra halk oylamasına geçildi. Ödül töreninde ilgi çeken 3 Kıbrıslı Türk'e ödül verilmesiydi. Gecede Direct Traveller sahibi Ramadan Özdemir'de Kuzey Kıbrıs tatil uzmanı olarak ve başarılı çalışmaları için  "Yılın Girişimcisi" ödülüne layık görüldü. Öztürk, ödülünü İngiltere Ekonomi Bakanı Dr Vince Cable verdi. "En başarılı İş Adamı" ödülüne layık görülen JJ Fast Food sahibi Mustafa Kiamil'e ödülünü T.C Milletvekili & Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı Mevlut Çavuşoğlu, "En başarılı Akademisyen" ödülüne layık görülen Prof. Mustafa Camgöz ise ödülünü İngiltere Milletvekili Simon Hughes, verdi.

Ramadan Özdemir kimdir?
Ramadan Özdemir, İngiltere'de, 1978’de Kıbrıs’lı Türk bir ailenin (Chakartash & Özdemir) çocuğudur. Aile aslen Binatlı köyündendir. 2010’un sonunda Direct Traveller Sunday Times ve Virgin grubu tarafından İngiltere’de en hızlı büyüyen firmalardan biri olarak ödüllendirildi. Haziran 2011’de Ramadan Kuzey Kıbrıs tatilleri ve Direct Traveller için ilk Britanya ulusal televizyon reklam kampanyasını başlattı. Kuzey Kıbrıs ilk kez Britanya halkı tarafından evlerinden ulusal televizyon kanalları (ITV ve Sky TV gibi) aracılığı ile izleniyordu. 
Eylül 2011’de Özdemir’in kurduğu Direct Traveller işletmesi Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) tarafından ödüllendirildi. Kuzey Kıbrıs turizm sektörüne olumlu bir dinamizm ve yenilik getirdiği için “Yeşil Zeytin Turizm Ödülü” de aldı. Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2011, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER