Telsim yönetiminde nöbet değişimi

Ahmet Ulubay'ın yerine Rasim Karataş atandı

 Telsim yönetiminde nöbet değişimi
KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay, Vodafone Türkiye’nin önem verdiği ve önümüzdeki yılların uzun vadeli terminal stratejilerini oluşturmak amacıyla,Terminal Yönetiminden Sorumlu Direktör olarak atandı.


KKTC Telsim yönetiminde nöbet değişimi yapıldı. Şirketin gelişim plan ve stratejilerine paralel olarak organizasyonel değişikliğe gidildi.

Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay, Türkiye Vodafone Terminal Yönetiminden Sorumlu Direktör olarak atanırken, yerine, Vodafone Türkiye organizasyonunda halen Tedarik Zinciri Yönetimi bölümüne liderlik eden Rasim Karas getirildi.

AHMET ULUBAY
Telekom sektöründe 1999 yılından itibaren çalışmaya başlayan Ahmet Ulubay, aynı grup içerisinde yer alan Unitel, Star Telekominikasyon ve Star Dijital İletişim şirketinde Genel Müdürlük görevlerini takiben, Vodafone Türkiye’de Ticari Satış Direktörü, akabinde Vodafone Türkiye’de Kurumsal Satış biriminin yeniden yapılandırılmasını gerçekleştirerek, Bölüm Başkanı görevlerini sürdürdü.

Ulubay, Kurumsal Satış Birimi Bölüm Başkanlığı’nın ardından Nisan 2010 tarihinden itibaren Telsim Genel Müdürü olarak atandı.

KKTC’deki görevine başlarken, sektöre rekabet getireceklerini, Telsim’in pazar payını ve hizmet kalitesini artıracakları sözünü veren Ulubay, ekibiyle kısa zamanda önemli atılımlar gerçekleştirerek, sektöre ve ekonomiye hareket kazandırdı.

Ulubay’ın görev yaptığı dönemde, Telsim’in pazar payı önemli oranda artarak, yapılan atılımlarla sadece aboneye değil, gelir kaynağı açısından devlete de olumlu yansımaları olmuştur.

Ulubay yönetiminde, Vodafone'nun küresel gücünden gelen moral desteği ve yapılan yatırımlar ile sürecin başarıyla yönetilmesiyle, Telsim’in hizmet kalitesi ve abone sayısı kısa sürede hedeflenen rakama ulaştırdı.

RASİM KARAS
Telsim’in yeni Genel Müdürü olarak atanan Rasim Karas, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği ve İşletme alanlarında yüksek lisans yaptı.

Meslek yaşamına Frito Lay şirketinde başlayan Karas, bu şirket bünyesinde sırasıyla “Tedarik Zinciri Müdürü”, “İthalat-İhracat Müdürü” ve “Satın Alma ve İthalat-İhracat Müdürü” olmak üzere çeşitli yönetici görevleri üstlendi. Sonrasında kariyerine Danone Tikveşli Gıda firmasında devam eden Karas, burada Satın Alma Direktörü pozisyonuna kadar yükselerek, Planlama, Lojistik ve Müşteri Hizmetleri bölümlerinden sorumlu Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev yaptı.

Rasim Karas, Vodafone Türkiye grubuna Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Başkanı olarak katılmış olup, Telsim Genel Müdürü olarak yeni görevine atandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2012, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER