BOZKURT: “MTG BİNASINI YIKIN”

BOZKURT: “MTG BİNASINI YIKIN”

Futbol takımı sezonu şampiyon olarak tamamlayan Mağusa Türk Gücü’nün (MTG) Mağusa Suriçi’nde bulunan kulüp binasının yenilenmesi ile ilgili projenin Anıtlar Yüksek Kurulu (AYK) tarafından kabul edilmemesine tepki gösterdi.

“MTG Binasını Yıkın” başlığıyla kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama paylaşan Koral Bozkurt, sadece dış cephe kaplaması yapacakları ve etrafındaki çarpık binaların yıkılacağı projenin reddedilmesi MTG’nin geçmişine ve geleceğine saygısızlık olduğunu ifade etti.

“Maalesef Mağusa'nın ruhunu bilmeyenler, MTG'nin tarihini bilmeyenler aldıkları kararlarla şampiyonluk sevincimize gölge düşürdüler” diyen Bozkurt, önerisinin MTG Binası’nın Eski Eserler tarafından yıkılması olduğunu aktardı.

“BİNA MTG CAMİASINA YAKIŞMIYOR”

İşte Bozkurt’un ilgili paylaşımının tam metni:

“MTG Binasını Yıkın"

2019- 2020 Futbol sezonunda hafta sonu şampiyonluğumuzu ilan ettik ama sevincimiz kursağımızda kaldı.

MTG camiasının geleceği olarak gördüğümüz kulüp binası yenileme projesi reddedilmiştir.

Sadece dış cephe kaplaması yapacağımız ve etrafındaki çarpık binaların yıkılacağı projenin reddedilmesi MTG’nin geçmişine de geleceğine de saygısızlıktır.

Devlet kurumlarına saygı göstererek, gerekli başvuruları yaptık. Aldığımız cevap red. Bu projeyi reddetmek MTG tarihine yapılmış bir hakarettir.

Biz, MTG'nin tarihi hisar altında kalması ve bu tarihi yaşatmak için canla başla mücadele ederken birilerinin bizleri bu tarihe zarar veriyor göstermesi hoş olmamıştır.

Maalesef Mağusa'nın ruhunu bilmeyenler, MTG'nin tarihini bilmeyenler aldıkları kararlarla şampiyonluk sevincimize gölge düşürdüler.

Burada açık önerim, MTG binasının Eski Eserler tarafından yıkılmasıdır. Bu bina MTG camiasına yakışmıyor. Daha çağdaş ve modern bir yapılaşmaya da izin verilmiyor.

Bu proje bizi geleceğe taşıyacak proje. Kendi kaynaklarımızla bu binayı çağdaş bir hale getirip Mağusaya kazandırmak istedik ama maalesef geleceğimize ambargo koydular.

MTG ve Mağusa adına da üzgünüm.”

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER