Vatan Türk Müziği Korosu kuruldu

Londra Türk Müziği Korosu ile ilişkisini kesen Türkan Nalbantoğlu, Naci Göçen ile birlikte, Türk kültürünü yaşatma ve koruma amacıyla Vatan Catering’in sponsorluğunda ‘Vatan Türk Müziği Korosu’nu kurdu.

Vatan Türk Müziği Korosu kuruldu

Türkan Nalbantoğlu ve Naci Göçen ile birlikte, Londra'da kurulan ‘Vatan Türk Müziği Korosu', Vatan Catering’in sponsorluğunda çalışmalarına başlıyor. Koro ilk tanıtım etkinliğini yeni yılın başında yapacağını duyurdu. Koro çalışmalarına katılmak ve kayıt yaptırmak isteyen kişilerin başvurularını, Ocak ayına kadar alacaklarını ifade eden Nalbantoğlu, eski korodan 4 kişinin de yeni koroya geçtiğini ve çalışmalara katılacaklarını söyledi. Koronun haftada ortalama 3 saat çalışma yapacağını kaydeden Türkan Nalbantoğlu, çalışma gününün henüz belirlenmediğini, Cumartesi ya da hafta içi bir gün seçenekleri üzerinde durduklarını söyledi.

Nalbantoğlu'nunyeni albümü ilkbaharda...

Bayan Nalbantoğlu, “Vatan Catering’in ana sponsorluğu yanında, gerçekleştireceğimiz etkinliklerden elde edeceğimiz gelirler ve tek tek etkinlikler için bulacağımız sponsorlar ile koroyu finanse edeceğiz” dedi. Albüm çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Türkan Nalbantoğlu, İkinci solo albümü için çalışmalarının sürdüğü belirterek,“İlkbahar’da albümü piyasaya çıkarmayı amaçlıyoruz” diye konuştu. Nalbantoğlu, geçtiğimiz yaz, Mahir Plakçılık etiketi ile ‘Kumrular’ adlı bir solo albüm çıkarmıştı. Büyük ilgi gören ve satış gelirinin bir kısmıKanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bağışlanmıştı. Vatan Türk Müziği Korosu'nda görev almak isteyen adayların, 07771 556 544 no'lo telefondan gerekli bilgileri alabilecekleri açıklandı.


Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2011, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER