Sıla 4’ten özlenen dönüş

1960'lardan bugüne

Sıla 4’ten özlenen dönüş

 Kıbrıs’ın en eski ve tanınmış müzik gruplarından Sıla 4’ün “SILA 4 2010” albümü dinleyicisiyle buluştu.

Grubun yeni albümünde, 1960’lardan 1990’lara kadar uzanan Sıla 4 seçkileri yer alıyor. 6 aylık bir çalışmanın ürünü olan albümde Sıla 4’e Kıbrıslı Türk müzisyenler Erkan Erzurumlu, Hüseyin Kırmızı, Mete Pere, Cahit Kutrafalı, Uğur Güçlü, Ertem Nalbantoğlu, Gürhan Nuray, Mehmet Sakarya ve Ahmet Akarsu’dan oluşan geniş bir sanatçı grubu eşlik etti. Düzenlemeleri Erkan Erzurumlu ve Erdinç Gündüz tarafından yapılan albüm, Kutay Alicik tarafından kaydedildi; mixinge ise Kutay Alicik ve Emre Yazgın imza koydu. Başkent Lefkoşa’da RE-CHRORD Stüdyosu’nda kaydedilen albümde 11 şarkı yer alıyor.

 

1960’lardan bugüne

Albümde yer alan eserlerden Kıbrıs Gelini’nin ilk kaydı 1969’da Bayrak Radyosu’nda yapıldı. 1970 yılında ilk kaydı yapılan “Ararım, sorarım seni”, yine 1960’lı yıllar bestesi “El ele”, 1970’te bestelenen “Gönül seni”, ilk kez anı konserlerinde okunan “Ağaçlar kalem olsa”, “Eski seher yeli”, “Kara değil mi”, “Biz gidiyoruk”, anonim “Vapor” ve yeniden düzenlenen enstrümantal “Göç” albümde yer alıyor. Albümdeki şarkılardan bir diğeri de sözleri Sıla 4’ün isim babası Tevfik Ünver’e ait “Yine seni isterdim”...

Sıla 4’ün üç ismi Erdinç Gündüz, Aydın Kalfaoğlu ve Ferahzat Gürsoy, bu albümü 2009 CD’sinin olağanüstü ilgi görmesi sonrasında hazırladıklarını söylerken, “Yaklaşık altı ay süren stüdyo çalışmaları sırasında Raif yine aramızda yoktu ama her şarkıda sanki ordaymış gibiydi” dediler.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2011, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER