Nihavent eserlerle başlayan balo Türk Sanat Müziği şölenine dönüştü

Nalbantoğlu “Türk müziğini Avrupa’da yaşatmak, tanıtmak ve sevdirmek için uğraşıyoruz”

Nihavent eserlerle başlayan balo Türk Sanat Müziği şölenine dönüştü
Geçtiğimiz yıl Londra’da kurulan Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu, birinci yaşını verdiği konserle kutladı. Londra’nın Chingford bölgesindeki Cyprus Garden Restaurant’ta düzenlenen yemekli balo şeklindeki konserde, Türk müziğinin sevilen eserleri koro ve solo olarak seslendirildi.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra Konsolosu Mustafa Beyazbayram ile Eğitim ve Kültür Ataşesi Hasan Kortay’ın da konuklar arasında yer aldığı balo, koronun seslendirdiği Nihavent eserlerle başladı.

Şef Naci Göçen’in yönettiği konserin sunuculuğunu koristlerden Neslihan Altunç yaptı. Koro Başkanı Türkan Nalbantoğlu yaptığı konuşmada, geçen yıl Güney Londra’da 15 üye ile kurulan Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu’nun, gelen talepler üzerine bir kolunun da Kuzey Londra’da kurulmasıyla üye korist sayısının 23’e ulaştığını belirtti.

Nalbantoğlu “Türk müziğini Avrupa’da yaşatmak, tanıtmak ve sevdirmek için uğraşıyoruz”

Türk kültürünün önemli unsurlarından olan Türk sanat müziğini yabancı bir ülkede yaşatmak için böyle bir koronun oluşturulduğunu hatırlatan Nalbantoğlu, “Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu’nun misyonu, Türk müziğini Avrupa’da yaşatmak, tanıtmak ve sevdirmektir. Geçen Ocak ayında düzenlediğimiz ve Bahar Gökhan hanımefendinin de konuk sanatçı olarak sahne aldığı ilk balomuzdan elde ettiğimiz 2 bin sterlin Kuzey Kıbrıs’taki Kanser Hastaları Derneği’ne bağışlandı. Müzik ile birlikte toplumumuzun sosyal konularıyla da ilgilenmeye gayret ediyoruz. Tamiri tamamlanan binamızın hizmete girmesiyle çok yakın zamanda çocuklarımız ve gençlerimiz için de benzer planlarımız var. Bütün bu çalışmalarımızda eşim Sayın Tuncel Nalbantoğlu’nun maddi ve manevi desteği devam ediyor. Birlik olunca yapılacak çok şeyler olacak. Bir yılda aldığımız mesafe de doğru yolda olduğumuzu gösterdi” diye konuştu.

1. yıl pastası kesildi şampanyalar patlatıldı

Koronun yorumladığı Nihavent eserlerin ardından koristler, Türk Sanat Müziği’nin birbirinden çok sevilen eserlerini solo olarak yorumladılar. Koro Şefi Naci Göçen’e ait bestelerin de yorumlandığı konserde, sanatçı Kader Ateş ile Yıldız Rezva da konuk olarak sahne aldı.

Geç saatlere kadar süren balo ve konser sonunda hazırlanan birinci yıl pastası, Koro Başkanı Turkan Nalbantoğlu, eşi Tuncel Nalbantoğlu ile Şef Naci Göçen tarafından kesilerek konuklara ikram edildi. Şampanyaların da patlatıldığı gece tam bir Türk Sanat Müziği Şöleni’ne dönüştü.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2012, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
LONDRADAN BIR IZLEYICI...
LONDRADAN BIR IZLEYICI... - 8 yıl Önce

kulturu icin yabanci bir ulkede boyle ozverili gonullerini vererek calisan insanlari tebrik ediyorum..bilhassa turkan nalbantoglu hanimefendi ve tuncel nalbantoglu cifti gibi degerli insanlar her zaman toplum icin ellerinden gelen her fedakarligi yapmaktadirlar...odule layik insanlar..2aralik pazar aksami cyprus gardens'da vatan kulturel turk muzigi korosu tarafindan,sayin sef naci gocen yonetiminde verilen turk sanat muzigi konseri izlemeye degerdi...basarilarinin devamini diliyoruz......

SIRADAKİ HABER