Lefkoşa uluslarası konserle dünyaya bağlandı

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Uluslararası Müzik Festivali, Şht. Hüseyin Ruso Stadı’nda yapıldı.

Lefkoşa uluslarası konserle dünyaya bağlandı

 - Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Uluslararası Müzik Festivali, Şht. Hüseyin Ruso Stadı’nda yapıldı. Festivalde, Steve Brookstein, Rose Royce, Kenny Thomas ve Jaki Graham sahne aldı. Babutsa Grubu’nun da yer aldığı festivalde havai fişek gösterileri yapıldı.

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Uluslararası Müzik Festivali, Şht. Hüseyin Ruso Stadı’nda yapıldı.

Bazı televizyonlardan naklen yayınlanarak tüm dünyaya ulaştırılan festivalde, İngiltere’nin başta gelen ve başarılı siyahi kadın sanatçılarından olan Jaki Graham; “Heaven Knows”, “Round and Round” ve “Step Right Up” gibi bir döneme damga vurmuş parçalarıyla geceye renk kattı. X Factor Yarışması’nı ilk kazanan kişi olarak televizyon ekranlarını kaplayan Steve Brookstein, sevilen şarkılarıyla konsere hayat verdi. İngiltere yeraltı soul müzik piyasasında ağızdan ağza dolaşan övgüler sayesinde adını duyurmuş olan Kenny Thomas ise 1990’lı yıllarda hit olmuş şarkılarını, Kıbrıs’taki hayranları için seslendirdi. Gecenin bir diğer yıldızı ise Grammy ödüllü grup Rose Royce olarak “Car Wash”, “In Full Bloom” ve “Rose Royce Strikes Again” albümleri ile hayranlarını coşturdu.Babutsa Grubu’nun da yer aldığı festivalde havai fişek gösterileri de yapıldı.

Festivalde konuşma yapan Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, konser için adaya gelen sanatçılara teşekkür ederek, yıldızların Lefkoşa’da verdiği konserle ambargolara bir darbe daha vurulduğunu ifade etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2011, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER