“Kestane” 15 Kasım'da piyasalarda

İlk klip "Kestane"ye çekildi

“Kestane” 15 Kasım'da piyasalarda

.Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs’ta önemli bir yükseliş yakalayan Babutsa, Soner ve Ali ile yoluna devam ederken, ikilinin yeni albümleri “Kestane” 15 Kasım'da piyasalarda yerini bulacak.

Ali ve Soner ikilisiyle çalışmalarını sürdüren Babutsa, yeni albümleri “Kestane”yi 15 Kasım'da çıkarıyor. Altı parçadan oluşan albümde iki de remix bulunuyor. Albümde anonim şarkı “Kestane”, söz ve müziği Harun Erkezen'e ait “Kurtar Beni Yarab”, sözler Kadir Mutlu, müzik ise rumca olan  “Tabi Güzelim”, Ali Sönmez'e ait “Alışamadım”, söz ve müzik Bora Serbülent'e ait “Dayanamam”, “Kestane Remix”, “Hiç Çekemem Remix”, adlı şarkılar bulunuyor.  Albümün iddialı parçalarından “Hiç Çekemem”i Türkiye’de birçok sanatçıya beste veren Fettah Can’dan alan grup bu albümleri ile de iddialı geliyor.

İlk klip "Kestane"ye çekildi
Tüm şarkıların aranjörlüğünü Soner Tursoy yaptı. Kayıtlar, Sonnstudios, sms studios ve Tomakinler Studios'ta yapıldı. Yapımın European Record’a ait olan albümde iki slow şarkı bulunuyor.  İlk klip albüme adını veren anonim şarkı “Kestane”ye çekildi. Geçtiğimiz aydan buyanadır da klip Kral TV'de gösterilmeye başladı.

Albümdeki tüm şarkılar hit
“Kestane” adlı sekiz şarkılık ikinci albümlerini, daha bilinçli bir şekilde hazırladıklarına değinen Soner, ilk albümdeki gibi bu kez Kıbrıs şarkılarına yer vermediklerini ifade etti. Kendi stillerine uygun şarkılar söylediklerini de belirterek, kayıtların Londra’da kendi stüdyosunda yapıldığından bahsetti. Sanatçı, canlı şarkıların ise İstanbul’da değerli müzisyenler eşliğinde söylendiğinin altını çizdi. Albümdeki tüm şarkıların hit olabilecek şarkılar olduğunu belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2011, 23:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER