Kanser hastalarına Londra’dan kucak açtılar

“Bahar Balosu”nda, Türk Sanat Müziği’nin klasikleşmiş eserleri Kuzey Kıbrıs’taki kanser hastaları için söylendi.

Kanser hastalarına Londra’dan kucak açtılar

* Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne maddi destek sağlamak amacıyla Londra’da sanatçı Bahar Gökhan’ın katılımıyla “Bahar Balosu” adı altında bir etkinlik düzenlendi.

Londra merkezinde bulunan Efes-II Restaurant’ında Pazar akşamı düzenlenen etkinliğe, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, eşi İhsan Tuncalı, Kültür ve Eğitim Ataşesi Hasan Sarper Kortay ile tanınmış işadamları, avukat, bankacı, sivil toplum örgütleri başkan ve yöneticilerinden oluşan seçkin davetli grubu katıldı.
Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu’nun düzenlediği “Bahar Balosu”nda, Türk Sanat Müziği’nin klasikleşmiş eserleri Kuzey Kıbrıs’taki kanser hastaları için söylendi.
Koronun kurucusu Türkan Nalbantoğlu, balonun tüm gelirinin adadaki kanser hastalarına bağışlanacağını açıklarken, Kuzey Kıbrıs’tan gelen sanatçı Bahar Gökhan şarkıları ile herkesi büyüledi. Şef Naci Göçen ve orkestrası yönetimindeki koronun konseri ise davetlilere nostalji yaşattı.
Gecede söz alan KKTC Temsilcisi Oya Tuncalı, koroyu kutlayarak, çalışmalarına destek vereceklerini belirtti ve sanatın her zaman el üstünde tutulması gerektiğini söyledi.
Türkan Nalbantoğlu, Aygen Gözde, Aysel Slade, Ayşe Topçu, Belgin Ahmet, Eliz Mustafa, Kezban Öztümer, Merih Katı, Merin Salih, Neşe Derviş, Sülün Genç, Tangül Ovalı, Nurten Arif’ten oluşan koro, Naci Göçen şefliğinde fasıl programı gerçekleştirdi.
Koro başkanı Türkan Nalbantoğlu, gecenin gelirini Kanser Hastalarına Yardım Derneğine bağışladıklarını açıkladı.
Etkinlik için Kıbrıs’tan gelen Kanser Hastalarında Yardım Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, kendisinin de bir kanser hastasi olduğunu ve 20 yıl önce bir yardım gecesiyle Londralı soydaşlarının kendisine en büyük yardım elini uzattığını söyledi. İyileştikten sonra kurduğu dernekle Kuzey Kıbrıs’ta 7 binden fazla kanser hastasına yardım eli uzattıklarını belirten Kocaismail, geceyi düzenleyen ve katılanlara teşekkür etti.
Etkinlikte sahne alan ve kendisi de aynı hastalıktan tedavi olan sanatçı Bahar Gökhan, Naci Göçen orkestrası eşliğinde Türk müziğinin sevilen eserlerini seslendirirken, yeni kurulmuş olan koro diğer kuruluşlara örnek olacak bir etkinlik gerçekleştirmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2012, 08:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER