Eylem 'Turkish Delight' ile Avrupa'ya açılıyor

Türk Pop Müziğin sempatik ismi Eylem, dünyaca ünlü Sarastro Restaurant'ta 'Turkish Delight' adlı parçasına klip çekti.

Eylem 'Turkish Delight' ile Avrupa'ya açılıyor

 

.İlk albümündeki “Aman” ve “Mız Mız” şarkılarıyla bir anda popüler bir sanatçı haline gelen Eylem, yeni klibi, müzik çalışmaları ve gelecekteki projeleriyle ilgili North Cyprus UK'e özel açıklamalarda bulundu

 

.Türk Pop Müziğin sempatik ismi Eylem, dünyaca ünlü Sarastro Restaurant'ta 'Turkish Delight'  adlı parçasına klip çekti. Montaj aşmasında olan klip 14 Ocak'ta tüm Avrupa'da piyasaya çıkacak.

 

.“Sarastro’yu çok seviyorum. Benim için ayrı bir yeri var. Ayrıca rahmetli Kıbrıslı Türk işadamı Reşat Niyazi ile de tanışmıştım. Çok değer verdiğim bir kişiydi. Ve belki de en önemlisi tiyatrodan gelen bir kişi olarak orayı ilk gördüğümde aşık olmuştum. Sarastro'da bir tiyatro havası ve Turkish Delight tadı var"

 

Ali KALAY

 

 

Doğallığı ve kırık Türkçesiyle  sempatik tavırlar sergileyen Eylem, “Aman” adlı albümünde yer alan “Turkish Delight” parçasına gelen yoğun istek üzerine, klip çekmeye karar verdi. Büyük bir azim ve istikrarla oluşturduğu müzik çalışmalarını hem Londra'da hem de İstanbul'da sürdüren genç sanatçı: "Çalışmalarımı aceleye getirmek istemiyorum. Herşeyin dört dörlük olmasını istiyorum. Uzun süredir Avrupa için bir Eylem tasarlamayı düşünüyordum. Burada bir 'Avrupa Eylemi' yaratmak istiyorum. Türk müziğini ve özümü, yabancı insanlara tanıtmak niyetindeyim" diye konuştu. 

 

2012’de yeni süprizler

 

Eylem, İlk albümünde yer alan “Turksih Delight” isimli parçaya neden klip çektiği ile ilgili gazetemize şunları söyledi: "Uzun süredir gördüğüm herkes bana sitem ediyordu 'neden bu parçaya klip çekmiyorsun?' diye. Sadece bizim Türkler değil yabancı insanlar da bana sürekli soruyorlardı. Bu şarkı bana Türkiye'yi hatırlatıyor. Çok hoş bir parça. Avrupa'ya yakışacak bir şarkı. Ayrıca müzikseverlere şunu da müjdelemek istiyorum, 2012 yılı içinde üç tane parçam single şeklinde olacak. Bunları da sırası geldiği zaman hayranlarımla paylaşacağım"

 

“Sarastro’da bir tiyatro havası var”

 

Klibi için Sarastro Restaurant'ın iç ve dış mekanını kullanan popun sevilen ismi Eylem, "Klibimi Sarastro'da çektim. O mekanı çok seviyorum. Oraya gidince kendimi çok mutlu hissediyorum. Benim için ayrı bir yeri var. Ayrıca rahmetli Kıbrıslı Türk işadamı Reşat Niyazi ile de tanışmıştım. Çok değer verdiğim bir kişiydi. Ve belki de en önemlisi tiyatrodan gelen bir kişi olarak orayı ilk gördüğümde aşık olmuştum. Sarastro'da bir tiyatro havası ve Turkish Delight tadı var" dedi.

 

Lyca ile projelere devam

 

Konuşmasında Lyca Mobile ile imzaladığı 1 senelik projeye de değinen Eylem, Lyca ile 2012 yılı içinde bir çok projeye imza atacaklarını, İngiltere genelinde ve Avrupa'nın çeşitli başkentlerinde festivallere ve imza günlerine katılacağını ifade etti.

Lyca'dan büyük destek aldığını kaydeden genç sanatçı, "Lyca ile birtlikte beni izlemeye devam edin diyorum. Lyca gibi markalar özelikle göçmenlerin hayatına girmiş durumda. Onlar bana destek veriyorlar, ben de bir Türk sanatçısı olarak onlarla birlikte başarılı projelere imza atmak istiyorum" diye konuştu.

 

Herkesi şaşırttı

 

Eylem, Lyca Mobile'ın kendisini nasıl keşfettiğini ise şöyle açıkladı: "Lyca bu yıl İlford bölgeside büyük bir festivale sponsor olmuştu. Festivale bir Bollywood sanatçısı ile birlikte beni de davet ettiler. Çıktım ve orada Hintçe bir şarkı söyledim. Herkes çok şaşırdı. Ayrıca Türkçe parçalarda söyledim. Lyca yetkileri orada bir şeyler görmelilerki bana birlikte çalışma teklifinde bulundular. Buralara o kadar kolay gelmedim. Her şeyin bir yeri ve zamanı var.  Biraz da kader kısmet diyorum. Bir de hazırsan birileri gelip seni buluyor" dedi.

 

“Bu yolda yalnız değilim”

 

 "Müzikte durmadan üretmek ve farklı şeyler yapmak lazım" diyen Eylem, "Türkiye'yi bir gün Eurovision'da temsil etmek hayalinden de bahsetti. “”Böyle bir teklife her zaman sıcak bakmışımdır. Bir gün o an gelirse gereğini en iyi sekide yapabileceğime inanıyorum.

Türkiye'ye sık sık festival ve konserler için gidiyorum. Türkiye'yi çok seviyorum. Benim önümde çok projelerim var.  Ama acelem yok. Çok daha iyi parçalara imza atacağım. Ailemin desteğini alarak bu yola çıktım. Bu yolda yanlız değilim. Her köşede bir sevgi var. Ben onlara 'hayranlarım' demiyorum 'arkadaşlarım' diyorum. 'Hayat' adlı parçamı da arkadaşalarım için yazmıştım. Facebook ve Twitter'da 'EylemOfficial' kodlu kişi benim. Herkesin görüşlerini ve mesajlarını okuyorum. Ayrıca herkesin mesajlarını da bekliyorum" dedi.

 

Gündeminde evlilik yok

 

Eylem, konuşmasının son bölümünde de özel hayatına ilişkin kendisine yönelttiğimiz sorulara karşılık bakın nasıl cavap verdi: "Şuan bir evlilik yok. Ama üç albüm ve bir single çalışmam var onlar yetiyor" diyerek gülümseyen genç ve güzel sanatçı, hayranlarının yeni yılını da kutlamayı unutmadı. Eylemin yeni yıl mesajı şöyle: "Yeni yılın herkese sağlık mutluluk ve nice güzeliklerle dolu günler getirmesini diliyorum.  2012 harika bir yıl olsun. Herkes harikalar yaratsın. 2012 yılında da Lyca ile birlikte çocuklara destek vermeye devam edeceğiz. Lyca ile birlikte güzelikler yaratacağız" 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2012, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER