Tuncalı’dan KKDD’ye destek sözü

Eroğlu’nun ziyareti çok önemli

Tuncalı’dan KKDD’ye destek sözü

 Yeni faaliyete geçen Kuzey Kıbrıs Dayanışma Derneği (KKDD), KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı’yı ağırladı. Tuncalı, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun Londra’ya gelmesine ön ayak olan derneğin yönetim kurulu üyeleriyle görüşerek, bu ziyaretin önemine vurgu yaptı.  KKDD’nin bu girişimine temsilcilik olarak tam destek vereceklerini söyledi.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, önceki gün Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği (KKDD)’yi ziyaret etti. Derneğin, West Green Road üzerinde bulunan merkez binalarına bir ziyaret gerçekleştiren Tuncalı, KKDD’nin çalışmaları hakkında bilgi alarak onlara başarılar diledi. KKDD’nin davetlisi olarak 13 Haziran tarihinde Londra’ya gelecek olan KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nun Londra temaslarının da ele alındığı ziyarette, Tuncalı KKDD’nin bu girişimine temsilcilik olarak tam destek vereceklerini söyledi.

 

Eroğlu’nun ziyareti çok önemli

KKDD Başkanı Hasan Gazioğlu, Mali Sekreter Enver Kannur ve Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Zorlu Cezaroğlu’nun hazır bulunduğu toplantıda Tuncalı, KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun Cumhurbaşkanı olarak İngiltere’ye ilk ziyaretini gerçekleştireceğinin altını çizerek, bu ziyaretin önemine vurgu yaptı.

KKDD Başkanı Hasan Gazioğlu ise burada yaptığı konuşmada, Eroğlu’nun Londra ziyareti kapsamında bir konferans düzenleneceğini belirterek, Cumhurbaşkanı’nın, eşi Meral Eroğlu himayelerinde 15 Haziran tarihinde “Kıbrıs Türk Ortopodik Özürlüler Derneği” yararına gerçekleştirilecek olan baloya da katılacağını, sivil toplum örgütleri ve iş adamlarıyla biraraya geleceğini söyledi. Gazioğlu, temsilciliğin her zaman yanlarında yer almasını isteyerek, Tuncalı’nın kendilerine gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Tuncalı dernek hakkında bilgi aldı

Ziyaret sırasında, dernek çalışmaları hakkında Tuncalı’ya bilgi veren Gazioğlu, KKDD’nin Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türkler arasında yeni bir dinamizm yaratma amacıyla kurulduğunu belirtti. Gazioğlu, derneğin siyasi bir misyonu olmadığını vurgulayarak, İngiltere ile KKTC’de yaşayan halk arasındaki bağların güçlenmesini hedeflediklerini ve KKDD’nin faaliyet alanlarının sosyal, kültürel ve sportif alanlarda olacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER