Tuncalı, Vatan Catering’e misafir oldu

“Sektöre sahip çıkmalıyız”

Tuncalı, Vatan Catering’e misafir oldu

* KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, İngiltere’deki büyük Türk firmalarından Vatan Catering’i ziyaret ederek, şirketin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Şirket Direktörü Tuncel Nalbantoğlu’nu başarılarından dolayı kutlayan Tuncalı, döner sektöründe yaşanan sıkıntıları dinledi.  

KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, İngiltere iş dünyasının önde gelen firmalarından Vatan Catering'i ziyaret ederek, şirket sahibi Tuncel Nalbanoğlu ile bir araya geldi. İngiltere’de et kesim, kıyma üretim ve tavuk kesimi olmak üzere 3 lisansı olan ilk Türk firması Vatan Catering’in Tottenham Hale’de bulunan fabrikasını gezen ve şirket  çalışmaları hakkında  bilgi alan Tuncalı, Vatan Catering’in özellikle ülkedeki  döner sektöründe önemli bir yeri olduğunu ifade etti. Temsilci Tuncalı ayrıca Tuncel Nalbantoğlu’nun İngiltere’deki Türk Toplumunda hayırseverliği ile tanınan çok değerli bir isim olduğunu belirterek, uzun yıllardır iş dünyasındaki başarılarıyla da kendini kanıtlamış ve saygın bir yerde olduğunu kaydetti. Tuncalıi Nalbantoğlu’nun şirketinde çalışan çok sayıda Türk insanına iş olanağı sağlamasının, kendi toplumuna verdiği değeri gösterdiğine işaret ederek kutladı ve ona başarılar diledi.

“Sektöre sahip çıkmalıyız”
Vatan Catering’in sahibi Tuncel Nalbantoğlu’da Tuncalı’nın ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını belirterek, son yıllarda döner sektöründe yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi verdi. Ekonomik kriz ile birlikte maliyetlerin yükseldiğini dolayısıyla, dönerin kalitesinin düştüğünü vurgulayan Nalbantoğlu, bir an önce döner sektöründe birlik oluşturulması gerektiğini kaydetti. Nalbantoğlu, bu piyasadan ekmek yiyen herkesin bir araya gelip, birlikte çalışarak bir dernek oluşturması gerektiğini vurguladı. “Kebab sektörü bu ülkede burger sektörünü bile geçmiş durumda ancak sorunlarımızı tek başımıza çözemediğimiz için giderek dönerin  kalitesi düşmektedir. Gücümüzü birleştirerek kalitemizi artırmalıyız. Bu sektöre sahip çıkmalıyız” dedi. Oya Tuncalı daha sonra eşi İhsan Tuncalı ile Vatan Catering'in fabrikasını gezerek, şirketin çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 00:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER