Tatar, En başarılı Türkler arasında

Kıbrıslı Türk Münir Tatar, ödülünü Muhafazakar Etnik Çeşitlilik Konseyi Başkanı Lord Mohamed Sheikh’den aldı.

Tatar, En başarılı Türkler arasında

 - Business Network’ün organize ettiği ve bu yıl ilki gerçekleştirilen “En Başarılı Türkler Ödülü” sahiplerini buldu. 2010 yılının en başarılı yeminli muhasebecisi ödülüne Kıbrıslı Türk Münir Tatar layık görüldü.

Kıbrıslı Türk muhasebeci Münir Tatar, en başarılı yeminli muhasebeci ödülünün sahibi oldu. Birleşik Krallık ve Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere hizmet veren Business Network’ün bu yıl ilki gerçekleştirilen “En başarılı Türkler Ödülü” görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Organizasyonda başarılı Türkler ve Türk şirketleri, aynı zamanda Türk topluluğu ile hem Britanya Krallığı hem de Türkiye sınırları dahilinde etkili iş yapan Britanyalılar ve Britanyalı şirketlerde ödüllendirildi. Türkiye ve  Büyük Britanya’dan Bakanların, Milletvekillerinin, Lordların ve çok sayıda iş adamlarının katıldıgı gecede, iki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkileri daha ileriye götürmek amaçlandı. 2010 yılının en başarılı yeminli muhasebecisi ödülüne layık görülen Kıbrıslı Türk Münir Tatar, ödülünü Muhafazakar Etnik Çeşitlilik  Konseyi Başkanı Lord Mohamed Sheikh’den aldı.

Bürokratlar oradaydı

Çok güzel bir havada geçen ödül töreninin süprizi Britanyalı milletvekillerinin konuşmalarının bir kısmını Türkçe olarak gerçekleştirmiş olmasıydı. Ödül gecesinin bazı önemli konukları Türkiye Devlet Bakanı Sayın Selma Aliye Kavaf, Büyük Britanya Devlet Bakanı John Hayes, Britanyalı Milletvekilleri, Simon Hughes, Liberal Demokrat Parti Başkan Yardımcısı, David Burrowes, Andy Love, Türk Milletvekilleri Fazilet Dağcı Çığlık , Necati Çetinkaya , Mustafa Ataş, Lordlar Kamerasından Lord Mohamed Sheikh , Baroness Meral Hüssein , T.C Londra Büyük Elçisi Sayın Ünal Çeviköz ,ve UKTI Türkiye Sorumlusu, Jessica M.Hand oldu.

2010 en başarılı Türkler ödül töreni kazananları

Türk Hava Yolları  (İngiltere’de en iyi Türk yatırımcı), VODAFONE (Türkiye’nin en iyi İngiliz yatırımcısı), Zeynep Turidi (En başarılı girişimci), Şadiye Arslan (En başarılı iş kadını), Hakkı Tatar (En başarılı iş adamı), Anatolian Sky Holiday (En başarılı şirket), Sevket Pamuk (En başarılı akademisyen)Boris Johnson, Aisha İzzet (En başarılı yönetici), Hüseyin Özer (En Global Türk), Jeyda İbrahim (En başarılı öğrenci), Ali Riza Sever (En başarılı doktor), Munir Tatar (En başarılı yeminli muhasebeci), Can Yeginsu (Yargıçlar özel ödülü).

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2011, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER