banner29
20 Ağustos 2018 Pazartesi

Şimdi sıra Everest’te

“Her zaman dayanışma duygusu aldım”

10 Mayıs 2011 Salı 21:02
Şimdi sıra Everest’te

- Tanzanya’da bulunan Afrika’nın en yüksek dağı Kilimanjaro’nun doruk noktasına 19 arkadaşıyla birlikte tırmanmayı başaran Kıbrıslı Türk genci Serkan Tatar’ın hedefi şimdi de dünyanın en yüksek tepesi Everest.

 

 

 

 “Childreach International” adlı yardım kuruluşu için geçtiğimiz aylarda Tanzanya’da bulunan Afrika’nın en yüksek dağı Kilimanjaro’nun doruk noktasına 19 arkadaşıyla birlikte tırmanan Kıbrıslı Türk genci Serkan Tatar şimdi de dünyanın en yüksek tepesi olan Everest’e gözü dikti. Birmingham Üniversitesi’nde iktisat okuyan ve işadamı Mali Müşavir Münir Tatar’ın oğlu olan Serkan Tatar,  Klimanjaro’ya tırmanmasının ardından da bazı açıklamalarda buluşmuştu. Tatar, yaptığı açıklamada şunları söylemişti: “Her zaman iddialı ve zor olanı başarmayı isteyen bir yapıya sahibim. Kilimanjaro’ya tırmanış bana hayata dair çok şey öğretti. Zaten kararlı bir insandım, şimdi kendime güvenim daha çok arttı. Bundan sonraki hedefim yine charity için bu kez Everest’e tırmanmak olacak”

 

“Her zaman dayanışma duygusu aldım”

 

Kıbrıslı Türk genci Serkan Tatar, Klimanjaro’ya tırmanış öncesi gereken bütün testleri başarıyla geçmiş ve 60 kişilik yarışçı ekibine dahil olmuştu. Üniversitenin organize ettiği etkinlikle ilgili görüşlerini açıklayan Tatar, böyle bir maceraya atılmak için “Save the Children” yararına Asda ve Sainsbury’da kadınların alışveriş çantalarını taşıdığını ve yardım ettiğini söyledi.   Ailesinden her zaman dayanışma duygusu aldığını ifade eden Tatar şunları söyledi:
  “Annem halen Cancer Research’te ücretsiz olarak çalışıyor. Bunlar benim Charity için böyle bir organizasyonun içinde olmaya yönlendirdi. Ben çok kararlı bir insanımdır. Kafama koyduğum bir şeyi ne olursa olsun başarırım. Afrika’da okula gidemeyen milyonlarca çocuğun varlığından uzun süredir haberdardım ve bu çocuklar adına bir şey yapabilmeyi amaç edinmiştim.

Anahtar Kelimeler: Serkan Tatar

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV