Sigortacılıkta yeni bir adım:

Türkçe servis

Sigortacılıkta yeni bir adım:

. Coversure Insurance,  sigorta çeşitleri ile ilgili detaylı bilgi ve servis edinmek isteyen İngilizce içerik karşısında zorlanan müşterileri için 'sigorta.co.uk' adı altında tam teşekküllü tamamen Türkçe hizmet veren bir site açtı.
. Coversure Insurance,  sigorta çeSitenin içeriği ile ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan şirketin direktörlerinden Ali Mimoğlu, Coversure Insurance’ın çalışmalarının ve faaliyetlerinin aynen devam edeceğini ayrıca yan bir kuruluş olarak 'sigorta.co.uk'in tamamen Türk müşterilerine yönelik faaliyet göstereceğini söyledi.

 

Sitenin, Türkçe içerikli hizmet vereceğini ifade belirten Mimoğlu, “Müşterilerimizn büyük bir kısmı Türk olduğu için şirket olarak 'sigorta.co.uk' adı altında tam teşeküllü Türkçe hizmet veren bir internet sitesi açtık. Müşterilerimiz bu sitede her hangi bir sigorta dalında merak ettikleri her şeyi en ince ayrıntılarına kadar Türkçe olarak bilgi edinebilecekler” dedi.

 

Türkçe konuşan toplumla iletişimi kolaylaştırmak ve süreci hızlandırmak için böyle bir girişimde buluduklarını ifade eden Mimoğlu şunları söyledi: “Coversure Insurance çalışmalarını aynen sürdürecek. Türk pazarında daha geniş yer edinmek için böyle bir site kurduk. Bu site bu alandaki açığı  dolduracak ve Türkçe konuşan toplumun ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap verebilecek. Bu site İngiltere'de sigortacılık alanında gelişen haberleri ve gelişmeleri müşterilerine anında aktaracak ve her an yeni bilgilerle güncellenecektir.  Ayrıca sigorta türleri ile ilgili öğrenmek istediğiniz ve merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını burada bulabileceksiniz”

 

Şirketin genç direktörü Mimoğlu,  'sigorta.co.uk' olarak daha şefaf bir hizmet vereceklerini ve müşterilerinden hiç bir şeyi gizlemeyeceklerine dikkat çekerek, "Bazı sigorta şirketleri müşterilerinden bazı bilgileri saklıyolarki daha ucuz pirim alsınlar. Bizde her zaman oldugu gibi bütün bilgiler şeffaf olacak ve müşteriden hiç bir şey gizlenilmeyecek" dedi.

 

AVIVA, LLOYD'S, AXA ve ZURICH gibi İngiltere’nin en iyi ve tanınmış sigorta firmalarıyla birlikte çalıştıklarını kaydeden Mimoğlu, ellerinde bulundurdukları büyük pazar nedeniyle müşterilerine daha uygun ve ekonomik sigorta  sağladıklarını söyledi.

 

İstenilen sigorta türü ile ilgili arama yapılan bölümde bir form bulunduğunu ve bu formun doldurulması halinde otomotik olarak ellerine geçtiklerini ifade eden Mimoğlu, “Bu islemin ardından  elemanlarımız gerekli araştırmaları yapıp kişiye uygun bir sigorta seçeneği sunuyorlar” dedi.

 

1997 yılından beri edindikleri tecrübeyi böyle bir site ile birleştirip gelen talebi en iyi şekilde karşılayacaklarını  ifade eden Ali Mimoğlu, “Uzun yıllardır Türkçe konuşan topluma servis sunuyoruz. Ama bu geçen süre içinde gerçekten Türk toplumunun bu alanda öğrenmesi gereken çok şeyler olduğunu gördük. Bundan dolayı işte tam teşekküllü insanlarımızı bilgilendirecek, derdine derman olacak böyle bir site açtık, bu İngiltere’de bir ilktir. Toplumumuza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Mimoğlu, sitenin yanı sıra Türkçe içerikli bir kitapçıkta çıkardıklarını ve bu alanda ciddi bir tanıtım yapacaklarını belirterek, “Bu kitapçıkta da çok önemli bilgiler mevcuttur örneğin bazı başlıklar şöyle; Her zaman yarım ve full sigorta fiyatları karşılastırın,Poliçenize tecrübeli ikinci kullanıcı eklemeyi değerlendirin,Her sene yaklışık olarak kaç mil yaptığınızı takip edin. Evsahibiyseniz bu bilgiyi bize mutlaka iletin. Farklı excess miktarları üzerinden  fiyat karşılaştırması yapın"

 

Bu bir başlangıç

İngiltere’de Türkçe konuşan toplumun genelikle  aynı dili konuşan şirketleri tercih ettiğini kaydeden Mimoğlu, “Coversure Insurance müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmetleriyle tercih edilen bir kurum haline gelmiştir.” dedi.

Önümüzdeki dönemde Türk toplumunun daha yoğun bulunduğu iş alanlarına yoğunlaşacaklarını kaydeden Ali Mimoğlu, işyeri, takeway ve kebap gibi sektörlere yöneleceklerini söyledi.

Genç yönetici, “Elbette bize gelin demiyoruz, ama sigorta yaptıracak olanlar bizim sunacağımız avantajlara bakarak bir karar verebilirler. Çünkü yılların tecrübesiyle ve profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Müşterilerimize uygun ekonomik seçeneklerimiz var” dedi.

 

Sigorta ücretleri neden artıyor?

Konuşmasında sigorta ücretlerin artmasına da değinen Mimoğlu, “Londra, kaza süsü verilerek para kazanmakta ilk 10 bölge içinde yer alıyor.

‘Insurance Fraud Bureau’ yaptığı açıklamalara göre; geçen yıl 30 bin kazanın kasıtlı olarak yapıldığını kamuoyunu açıkladı.Para için kaza dolandırıcılığı, her sene sigorta şirketlerine milyonlarca maliyet yaratıyor.  Bu da İngiltere’deki her şoförün sigortasında 44 pound fazla prim ödemesine sebep oluyor” diye konuştu.

 

Sigorta.co.uk hakkında

Sigorta.co.uk, İngiltere çapında 100’e yakın şubesi ile 'sigorta franchise' olarak faaliyet gösteren ve yıllık 85 milyon sterlin değerinde sigorta satış tutarı olan Coversure Sigorta’ya aittir. Sigorta.co.uk, Coversure Sigorta’nın 15 senedir hizmet veren Leyton şubesi'nin İngiltere'de Türkçe Konuşan topluma yeni bir hizmeti olarak 2011 yılının son aylarında hayata geçmiştir.

Bu site vasıtası ile konut sigortası, araba sigortası ve işyeri sigortası dahil günlük hayatınızı yakından ilgilendiren pek cok sigorta ürünü hakkında bilgi edinip, bu ürünler için fiyat alabilirsiniz.
Sitede Sizlere sunulan ürünler İngiltere'nin ve dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinin garantisini taşıyan ürünlerdir.  Sigorta.co.uk uzmanları İngiltere Sigorta Enstitü eğtimi görmuş uzmanlardır.  Şirketin Genel Müdürlüğünü Ali Mimoğlu ve direktörlüğünü de Mehmet Mimoğlu yapıyor.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2011, 23:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER