North Cyprus UK 8’inci yılı 100’üncü sayısını kutluyor

Kuzey Kıbrıs’ın İngiltere’de tanıtım ve pazarlanmasına büyük katkı sağlayan North Cyprus UK, 8’inci yaşında. 100’üncü sayısına ulaşan gazete, geniş dağıtım ağıyla İngiltere’deki okuyucularıyla Kuzey Kıbrıs arasında köprü görevi görmeye devam ediyor.

     North Cyprus UK 8’inci yılı 100’üncü sayısını kutluyor

Kuzey Kıbrıs’ın İngiltere’de tanıtılması amacıyla 2009 yılında yayın hayatına başlayan North Cyprus UK 8 yaşında. “Never ending sunshine” (hiç bitmeyen gün ışığı) sloganıyla İngiltere genelinde ücretsiz dağıtılan Türkçe ve İngilizce haberlere yer veren gazete, okuyucularından büyük ilgi görüyor.

North Cyprus UK Genel Yayın Yönetmeni Zorlu Cezaroğlu, gazetenin 8’inci yılına girmesinden büyük mutluluk ve gurur duyduğunu belirtirken, bu süreçte gazetenin ayakta durmasına destek veren firmalar, gazetenin beğeni ve eleştirileriyle gün geçtikçe daha iyi noktaya gelmesini sağlayan okuyuculara ve North Cyprus UK ailesine teşekkür etti. 

Kuzey Kıbrıs’ın tanıtım ve pazarlanmasına katkı
İngiltere’de 300 bini aşkın Kıbrıslı Türk’ün yaşadığını belirten Zorlu Cezaroğlu, Kuzey Kıbrıs’ın tanıtım ve pazarlanmasını her yönüyle ele alıp, İngiltere’de bunu yapmayı misyon edindiklerini ifade etti. KKTC’nin sunduğu avantajlar, yatırım olanakları, uzman görüşleri, firma tanıtımları, şehir ve köy tanıtımları, magazin haberleri, söyleşiler ve ülke hakkında birçok bilginin yer aldığı gazetenin KKTC’yi İngiltere’ye taşımayı amaçladığını anlatan Zorlu Cezaroğlu, ücretsiz dağıttıkları gazeteyi İngiltere’de birçok noktaya dağıttıklarını ifade etti.

North Cyprus UK çıktığı günden buyanı her yıl Kasım ayında Londra’da yapılan Dünya Turizm Fuarı’na (World Travel Market) yönelik olarak Travel North Cyprus başlığı altında İngilizce olarak yayımlanarak ülkenin tanıtılmasında büyük katkı sağlıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 12:41

Zorlu Cezaroğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER