KKTC için Thames Nehri üzerinde kutlama

Londra'da bir ilk

   KKTC için Thames Nehri üzerinde kutlama
Adım Adım Londra LNC Video Productions Yöneticisi Kemal Altunç, KKTC'nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 18 Kasım 2012'de yaklaşık 350 kişilik kapasiteli Erasmus adlı gemide bir kutlama programı gerçekleştireceklerini söyledi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 29'ncu kuruluş yıldönümü bu yıl Londraida Thames Nehri üzerinde 350 kişinin katılacağı görkemli bir parti ile kutlanacak. 

 

Adım Adım Londra LNC Video Productions Yöneticisi Kemal Altunç, KKTC'nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 18 Kasım 2012'de yaklaşık 350 kişilik kapasiteli Erasmus adlı gemide bir kutlama programı gerçekleştireceklerini söyledi.

Altunç, "18 Kasım 2012'de  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 29. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Londra'da Thames Nehri üzerinde parlemento civarında 340 kişi kapasiteli Erasmus isimli gemide cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü tüm halkımız ile büyük bir coşku içinde kutlayıp, sesimizi tüm dünyaya duyuracağız" dedi.

Kutlamaya Londra'da yaşayan Kıbrıslı Türklerin yanı sıra Türk toplum üyelerinin de davetli olduğunu ifade edilen Altunç,"Bu özel gecemize Londra'daki halkımızın katılarak destek vermeye davet ediyoruz. Haydi Kıbrıs Türkü birlik ve beraberliğimizi dünyaya gösterelim. Bu özel günün tamamı BRT- Adım Adım Londra programında yayınlanacaktır" diye konuştu.

Kemal Altunç, Londra sahnelerinin  tanımış  sanatçıları İbrahim Sayın, Peri Aziz ve Kerem Ergen'inde gemide düzenlenecek partide sahne alacaklarını söyledi. Sanatçıların birbirinden güzel şarkılarıyla partiye renk katacaklarını ifade eden Altunç, "Partide çeşitli sürprizlerimiz de olacak" dedi.

Altunç, sanatçıların yanı sıra Dr. Fazıl Küçük Türk Okulu Folklor Ekibi'nin de Kıbrıs'a özgü oyunlarıyla çeşitli gösteriler sergileyeceğini belirtti.  18 Kasım pazar günü saat 11.30'da başlayacak olan kutlamaların 16.00'da sona ereceğini kaydeden Altunç, girişlerin 25 pound olacağını ve zengin içerikli açık büfe ile konuklara servis verileceğini sözlerine ekledi.

Kutlama ile ilgili daha fazla bilgiyi  Neslihan Altunç ( 07715566212) veya Kemal Altunç'tan  (07831958080) almak mümkün.

KKTC'nin kuruluşu

15 Kasım 1983 tarihi, Kıbrıs Türk halkının siyasi yaşamının önemli bir dönüm noktası ve mücadelelerini devlet olgusuyla dünyaya ilan ettiği bir gün oldu.

KKTC, 29 yıl önce, Kıbrıs Türk halkının özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi çerçevesinde kendi kaderini tayin etme hakkı temelinde ilan edilmiş ve bu adımla ''Kıbrıs Türk Federe Devleti''nden yeni bir safhaya geçilmişti.

Kıbrıs Türk Federe Meclisi, 15 Kasım 1983 tarihinde gerçekleştirdiği olağanüstü oturumunda; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ve bağımsızlık bildirisini oy birliğiyle onaylamıştı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2012, 08:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
zorlu cezaroglu
zorlu cezaroglu - 8 yıl Önce

kolay gelsin kemal...

SIRADAKİ HABER