banner29
20 Ekim 2018 Cumartesi

Kıbrıs Türk Toplum Merkezi Özersay’ı ziyaret etti

Toplum Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Enver ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yer aldığı görüşmede, Kıbrıs Türk Kültürü ve Sanat Festivali Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

19 Temmuz 2018 Perşembe 17:18
 Kıbrıs Türk Toplum Merkezi Özersay’ı ziyaret etti

 

İngiltere’nin en güçlü örgütlerinden biri olan Kıbrıs Türk Toplum Merkezi (KTTM), KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişkeri Bakanı Özersay’ı ziyaret etti. Yurt dışında yaşayan Kıbrıslı Türklerin KKTC ile olan bağlarını güçlendirmeyi ve adaya dönüşlerini teşvik etmeyi amaçlayan “Yurt Dışı Kıbrıslı Türkler Projesi”nin lansmanını için Londra’da bulunan Özersa’yı KKTC Londra Temsilciliği’nde ziyaret eden KTTM Yönetim Kurulu Başkanı ve üylerine bu ziyarette Kıbrıs Türk  Kültür ve Sanat Festival Komitesi de eşlik etti.

KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran’ın da hazır bulunduğu toplantıda Özersay’a Kıbrıs Türk Toplum Merkezi çalışmaları hakkında bilgi verildi. Görüşmede geçtigimiz Haziran ayında Londra’da gerçekleşen Kıbrıs Türk Kültürü ve Sanat Festivali hakkında da bilgi verilerek Özersay’ın festival gösterdiği duyarlılık ve desteklerinden dolayı da teşekkür edildi. 

Özersay, burada yapmış olduğu konuşmada Kıbrıslı Türklerin ülkeleriyle olan bağlarını daha da bir güçlendirmek için yola çıktıklarını, Londra’da böylesine güçlü örgütlerin varlığının da kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. “Yurt Dışı Kıbrıslı Türkler Projesi” lansmanı hakkında da her iki kuruma bilgi veren bakan, Londra’daki Kıbrıslı Türk Örgütleri’nin Kıbrıs’a olan duyarlılığın kendilerini çok mutlu ettiğini kaydetti.

 

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV