Güzel bir dayanışma örneği

KKDD’den Özürlüler Derneği’ne 18.240 sterlin

Güzel bir dayanışma örneği

 

Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği (KKDD), Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Eroğlu himayelerinde 15 Haziran’da  Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği yararına düzenledikleri balodan elde edilen gelirin 18.240 sterlin olduğu açıklandı. Dernek Başkanı Hasan Gazioğlu, bu tür sosyal etkinliklerinin devam edeceğini belirtti.

Londra’da kurulan ve Londra’daki Türkler ile Kuzey Kıbrıs’la ilişkileri, sosyal kültürel ve sportif alanda geliştirmeyi hedefleyen Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği (KKDD)’nin, Cumhurbaşkanı’nı Dr. Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu himayelerinde Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği yararına Kuzey Londra’da 15 Haziran’da Regency Bauntiquing Suite Salonu’nda düzenlediği balodan £18.240 toplandı. KKDD, Eylem ve Babutsa Gruba da hiçbir ücret talep etmeden sahne aldığı ve Londralı Türklerin büyük destek gösterdiği bu organizasyonda toplanan  parayı Kıbrıs Türk Ortopodik Özürlüler Derneği’ne veremeye hazırlanıyor. Bu paranın engelli vatandaşlarımızın yaşamında önemli bir yer tutan, Mehmet Reis Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin ihtiyaçlarında kullanılacağı belirtildi.

 

Büyük bir dayanışma örneği

Konuyla ilgili gazetemize konuşan Dernek Başkanı Hasan Gazioğlu yeni kurdukları derneklerinin bu ilk organizasyonunda halkın da yoğun desteğiyle

başarılı bir iş çıkardıklarını belirterek, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne verilecek bu paranın hayırlı bir işe vesile olacağını belirtti. Gazioğlu, bu organizasyonun büyük bir dayanışma örneği olduğuna dikkat çekerek, yemeğe katılarak destek veren herkese yeniden teşekkür etti. Gazioğlu, bu tür sosyal etkinliklerin sürdürüleceğine vurgu yaptı.

 

Engellilerin basketbol sahası için kullanılacak

Konuyla ilgili geçtiğimiz aylarda gazetemize konuşan Kıbrıs Türk Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Orkun Bozkurt da, Londra’da balodan elde edilen geliri, merkezlerindeki ihtiyaca yönelik kullanacaklarını söylemişti. Bozkurt, rehabilitasyon merkezindeki eksik araç ve gerçlerin giderilmesi yanında, son günlerde projesi tamamlanmak üzere olan basketbol sahası projesinin hayata geçirilmesi içinde yatırım yapmayı planladıklarına değinerek, kendilerini destekleyen herkese teşekkür etmişti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2012, 01:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER