“Festival of North Cyprus”a Rumlardan protesto

Londra’da ilk kez gerçekleştirilen “Festival of North Cyprus”u protesto eden bir grup Kıbrıslı Rum, festival salonunun önündeydi. İngiliz polis herhangi bir olay çıkmaması için fuar süresince yoğun güvenlik önlemi aldı.

  “Festival of North Cyprus”a Rumlardan protesto

KKTC Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Londra’da ilk kez gerçekleştirilen “Festival of North Cyprus”a Kıbrıslı Rumlar tepki gösterdi. Festival’in tanıtımından itibaren festivalin yapılmasını engellemeye çalışan bir grup Kıbrıslı Rum, Islington The Business Design Center binasının önünde pankart açarak iki gün boyunca festivali protesto etti. 
Turizm ve Çevre Bakan Fikri Ataoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Londra’daki etkinlik alanı dışında Rumların protesto gösterisi yaptığını, bunlar karşısında Kıbrıslı Türklerin kucak kucağa yan yana olduğunu belirtti. 
Ekonomi Bakanı Sunat Atun da protestonun, kendilerinin doğru yolda olduğunu gösterdiğini belirterek, “Kıbrıslı Türklerin kendi yoluna ilerlemesinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ne kadar önemli kazanımlar sağladığının ve bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzun en temel göstergesidir” ifadelerini kullandı. 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER