Bir tüp kan, bir hayat kurtaracak…

Bu konuda herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Bir tüp kan, bir hayat kurtaracak…
 

 

Dr. Fazıl Küçük Türk Okulu Okul Koordinatörü Ahmet Havalı, Kemik iliği nakli bekleyen Bengü Shail için Soayal Sorumluluk Projesi kapsamında gerçekleştirm,iş oldukları kan bağışı kampanyasına Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türklerin duyarsız kaldıklarını öne sürerek sitem etti. Havalı’ni~konuyla ilgili yayınlamış olduğu basın bildirisi şöyle;

Kemik İliği nakli bekleyen Bengü Shail’e destek için gönüllü Kan Donörü Olma kayıt günü , İngiltere Türk Toplumu  tarafından beklediğimiz ilgi maalesef gösterilmedi.

Dr. Fazıl Küçük Türk Okulu olarak kısa bir süre önce yakın çevremizi bağış yapmaya davet etmek adına başlattığımız, destekleriniz sayesinde büyük bir sosyal sorumluluk projesi haline gelen kemik iliği nakli kayıt gününe toplumumuz tarafından ilgi gösterip gelenlere ve kayıt olanlara sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Gönüllüler tarafından başlatılan ve halkımızın bir kısmı tarafından ilgi gören bu kampanyada amaç  hastalarımıza destek ve şifa kaynağı olabilmekti.

Bu hastalığa maruz kalanlara yardım için daha fazla şeffaflık ve hasslık gerekiyor. Bengü’nün annesi ve ailesi çok zor durumda. Onlara yadım hepimiz için bir insanlık görevi olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda İngiltere çapında en etkili merkez olan Anthony Nolan Vakfına, dinç ve sağlıklı, 16-30 yaşları arasındaki herkesin başvurabileceğini ve Bengü ve onun gibi diğer insanlara yardım edilebileceğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bu konuda, www.anthonyolan.co.uk adresinden başvurularak, Anthony Nolan başvuru paketi istenilebilinir. 30-49 yaşları arasındakiler ise kan verdiklerinde, British Bone Marrow Register’deki listeye eklenebilir. İngiltere’de en yakınınızdaki kan verme kliniğini www.blood.co.uk adresine girip posta kodunuzu yazarak öğrenebilirsiniz. Bengü Shailve ona yardımcı olunabilecek konularda daha fazla bilgi almak isteyenler, Androulla Stylianou’ya 07872633508 numaralı telefondan ya da androulla@leukaemiacancersociety.org eümail adresinden de ulaşabilirsiniz.

Düzenlemiş olduğumuz kayıt gününe iş veya başka sebeplerden dolayı katılamayanların yukarıda belirttiğimiz web sitesi, e-mail adresi veya telefon numarasından bilgi alarak bu hastalıkla mücedele eden Bengü SHAIL’e ve diğer hastalara halen daha yardımcı olabilirsiniz. Bu konuda herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

 
Bengü Shail’in müjdeli haberini sizlerle paylaşmak için sabırsızlandığımızı bilmenizi ister, bu konuda gerçekçi ve insanları bilgilendirmeye yönelik haberler yapan tüm görsel ve yazılı medyaya, kampanyanın yayılmasında emeği geçen tüm güzel insanlarımıza sonsuz teşekkür ederiz.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

                                                                                                                  Ahmet HAVALI

                                           Dr. Fazıl Küçük Türk Okulu Okul Koordinatörü

İletişim Bilgileri / Contact Info: Dr. Fazıl Küçük Türk Okulu,

Conisborough College, Bellingham Road,   Catford,  London,  SE6 2PS,

Web sitesi / Website: www.drfkts.com

E-posta / E-mail: info@drfkts.com

Head of School / Okul Başkanı: Akjen HAVALI

İrtibat numarası / Contact number: 07908 41 46 44

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2012, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER