ERHÜRMAN: “KAMUSAL SAĞLIK HİZMETLERİNİN DURMASI ÖNEMSENMİYOR MU?”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, TIP-İŞ Başkanı Ahmet Varış’ın ‘COVID 19 dışındaki hastaları kaybetme korkusu yaşadıkları’ yönündeki açıklamalarına dikkati çekerek, “Bu önemsenmeyecek bir iddia mı?” diye sordu.

ERHÜRMAN: “KAMUSAL SAĞLIK HİZMETLERİNİN DURMASI ÖNEMSENMİYOR MU?”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, yaptığı paulaşımda TIP-İŞ Başkanı Ahmet Varış’ın, Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nin pandemi hastanesi yapılması kararının kamusal sağlık hizmetlerini durma noktasına getirdiği ve doktorların COVID 19 dışındaki hastaları kaybetme korkusu yaşadığı iddialarını gündeme getirdi.

Bu konuda hükümetin kurduğu bilim kurullarının açıklama yapmasını isteyen Erhürman’ın paylaşımı şöyle:

“Günlerdir pek çok hekim söylüyor. Bugün TIP-İŞ Başkanı Ahmet Varış, Damla Dabiş Özel'in programında bir kez daha söyledi. "Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nin pandemi hastanesi yapılması kararı kamusal sağlık hizmetlerini durma noktasına getirdi. COVID 19 dışındaki hastaları kaybetme korkusu yaşıyoruz" dedi. Önemsenmeyecek bir iddia mıdır bu? Hükumetin oluşturduğu bilim kurullarının/konseylerin üyeleri bu konuda ne diyor? Farklı bir şey söylüyorlarsa, öyle bir sorun yoktur diyorlarsa, açıklansın kamuoyuna, hepimiz rahatlayalım. Yok, onlar da böyle düşünüyorlarsa, neden dikkate alınmıyor uzmanların söyledikleri? O zaman niye oluşturuldu o kurullar/konseyler? Anlamakta ciddi güçlük çekiyorum...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER