DİZDARLI’DAN PİLLİ’YE: “YAPAMIYOR MUSUNUZ? O ZAMAN İSTİFA EDİN!”

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi eski Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, hala pandemi hastanesi yapılmamış olmasına tepki gösterdi.

DİZDARLI’DAN PİLLİ’YE: “YAPAMIYOR MUSUNUZ? O ZAMAN İSTİFA EDİN!”

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi eski Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin Nisan ayı içerisinde, pandemi hastanesinin 45 gün içinde biteceği sözünü verdiğini hatırlatarak, Pilli’yi ‘hekim sorumluluğuna’ davet etti.

Dizdarlı’nın paylaşımı şöyle:

“SAYIN SAĞLIK BAKANI

Nisan ayı içinde topluma , kırk beş gün içinde PANDEMİ hastanesi söz verdiniz. ( //www.starkibris.net/index.asp… )

Bunun için de çok çabaladınız ama Bakanlar Kurulundan kararı çıkartamadınız. Bunu söylemek yerine “Biz böyle bir şey demedik” demeyi tercih ettiniz. Sizi desteklemek için gün saymaya başladık. Bu kez de bakanlıktan arkadaşlarımız “motivasyonumuz bozuluyor” dediler diye vazgeçtik.

Ama sayın bakanım siz bu kez de ay başında “ Yirmi beş hazirana kadar Pandemi hastanesi projelenecek” dediniz. Sabırla bekledik. Olmadı olmadı. Üstelik de 1 Temmuz’un arifesinde olmamıza reğmen iyi haber gelmedi.

Sayın Bakan,

Sizi hekim sorumluluğunuza davet ederim. 1 Temmuz ile toplumun ciddi bir riske atılacağını pek tabi sizde biliyorsunuz. Hele de Pandemi Hastanesi olmayan bir yerde bu riskin oranının ne düzeyde olacağını size benim söylemem gereksiz olur.

O zaman gereği neyse yapınız. Bir yandan o söz verdiğiniz hastanenin en azından temelini atınız, bir yandan da 1 Temmuz kararını arkadaşlarınıza ötelettiriniz.

Yapamıyor musunuz? O zaman kusura bakmayınız ama İstifa ediniz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER