BİR GÜNDE LARNAKA’DAN BİN 663, BAF’TAN 992 TURİST AYRILDI

Rum kesiminin koronavirüsle ilgili olarak uyguladığı önleyici tedbirler sebebiyle yurt dışında mahsur kalan 500’den fazla Kıbrıslı Rum’un dün Larnaka ve Baf havalimanlarına gerçekleştirilen uçuşlarla adaya dönmeyi başardıkları belirtildi. Güney Kıbrıs’ta bulunan toplam 2 bin 654 turistin de dün adadan ayrıldığını ifade edildi.

BİR GÜNDE LARNAKA’DAN BİN 663, BAF’TAN 992 TURİST AYRILDI

Rum kesiminin koronavirüsle ilgili olarak uyguladığı önleyici tedbirler sebebiyle yurt dışında mahsur kalan 500’den fazla Kıbrıslı Rum’un dün Larnaka ve Baf havalimanlarına gerçekleştirilen uçuşlarla adaya dönmeyi başardıkları belirtildi.

Dün Larnaka’ya 443, Baf’a ise 89 kişinin dönüş yaptığını yazan Politis gazetesi, dün akşam Baf havalimanına bir uçağın daha inmesinin beklendiğini belirtti.

Çoğu kişinin bugün tarifeli uçuşlarla Güney Kıbrıs’a dönmesinin beklendiğini belirten gazete, bunu başaramayanların ise Güney Kıbrıs’a, Rum Yönetimi tarafından kiralanmış uçaklarla getirileceğini ifade etti.

Önceliğin Londra’daki Kıbrıslılara verildiğini çünkü Londra’dan tarifeli seferler bulunmadığını kaydeden gazete, Rum Ulaştırma Bakanının, çeşitli ülkelerde 500 kişinin daha bulunduğunun hesaplandığını söylediğini de iletti.

Güney Kıbrıs’a çeşitli yerlerden gelen tüm yolcuların 14 gün boyunca kalacakları karantina yerlerine gönderildiklerini de kaydeden gazete, Güney Kıbrıs’ta bulunan toplam 2 bin 654 turistin de dün adadan ayrıldığını ifade etti.

Gazete, Larnaka havalimanından 1.663, Baf havalimanından ise 992 turistin ayrıldığını kaydetti.

Bir grup Kıbrıslı Rum’un daha bugün havayoluyla Güney Kıbrıs’a gitmesinin beklendiğini ve bugün “Kıbrıslıların (havayoluyla) Kıbrıs Cumhuriyeti’ne giriş yapmasına izin verilen son gün” olduğunu da belirten gazete, yarından itibaren Güney Kıbrıs’a yönelik uçuş gerçekleştirme hakkına sahip olacak olan uçakların, yalnızca kargo uçakları olacağına dikkati çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER