‘Yakın Doğu Üniversitesi, KKTC’nin imajını güçlendiriyor’

Ahmet Savaşan, “Uluslararası fuarlarda tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine çok önem veriyoruz

‘Yakın Doğu Üniversitesi,  KKTC’nin imajını güçlendiriyor’

Yakın Doğu Üniversitesi, KKTC’nin imajını güçlendirerek sağlıklı ülke markasının yaratılmasına ve ülkeye nitelikli turist çekmesine yönelik olarak önemli adımlar atıyor.

Hastanenin Dış İlişkiler Başkanı Ahmet Savaşan Londra’da başlayan Dünya Turizm Fuarı’na katılarak, Kuzey Kıbrıs’ın turistik özellikleri ile medical turizm olanaklarını tanıttı.

Kuzey Kıbrıs için ayrılan bölümde gazetemize bir açıklama yapan Ahmet Savaşan, Dünya Turizm Fuarı’nın büyük bir fırsat sunduğunu ifade ederek,  “Bizlerde bu fırsatlardan yararlanmak için bu yılda ekibimizle fuardaki yerimizi aldık. Ülkemizin dünya çapında sağlıklı bir destinasyon olduğunu göstermek için buradayız” dedi.   

Özelikle yaşlı insanların sağlık ile ilgili gidecekleri ülkeyi seçerken, o ülkede uluslararası standartlarda sağlık hizmet veren hastenelerin olmasına çok dikkat ettiklerine işaret eden Savaşan, “Belli bir yaşın üzerinde olan insanlar, uluslararası sağlık standartlarında hizmet veren hastaneleri seçiyorlar. Biz de bu bilinçle KKTC’nin Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ile sağlık bir destinasyon olduğunu göstermek ve nitelikli turistlerin ülkemize gelmesini sağlamak ve  bu vesileyle ülkemizdeki turizmi de geliştirmek amacıyla bu fuara katılıyoruz” diye konuştu.

Sağlık turizminde KKTC’nin de önemli bir pay alması için hastane olarak üzerlerine düşen görevi büyük bir sorumluluk ve tecrübeyle yerine getirmeye çalıştıklarını kaydeden Ahmet Savaşan, “Uluslararası fuarlarda tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine çok önem veriyoruz. Bu amaçla fuarda çok önemli temaslarımız ve görüşmelerimiz oldu” dedi.

Bu alanda KKTC’nin olağanüstü tarihi, doğası ve çevresiyle tercih edilmesi için hızla çalışmalarını sürdürdüklerine değinen Başkan Ahmet Savaşan İngiltere’de bulunan Kıbrıslı Türklere ve Türk toplumuna da şu mesajı verdi: “

İngiltere Kıbrıslı Türkler’in yoğun olarak yaşadığı bir ülke, KKTC’de uzakta bulunan, bu ülkenin sağlık sisteminden sorunlar yaşayan ve yurtdışında sağlık hizmeti almak isteyen soydaşlarımızı Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne bekliyoruz. Hasta olarak değil onları sağlıklı olarak da hastanemizde görmek istiyoruz. Kıbırslı Türkleri tatilleri sırasında, en iyi şekilde ağırlamak, sunduğumuz hizmetlerin kalitesini göstermek üzere hastanemize bekliyoruz” dedi.

Savaşan, fuarda  uluslararası tur operatörleriyle çeşitli görüşmeler yaptıklarını ve başta İngiltere’de faaliyet gösteren turizmcilerle biraraya geldiklerini ve görüş alış verişinde bulunduklarını da söyledi. Ahmet Savaşan, ayrıca turizm sektörünün önde gelen temsilcilerinin katıldığı ve 2012 yılına ilişkin ilk değerlendirmelerin yapıldığı seminer ve toplantılara da katıldığını ifade etti. Savaşan,  Londra’da bulunduğu süre içinde KKTC Londra Temsilcisi Kemal Köprülü ile de görüşeceini ve İngiltere dışında sağlık hizmeti almak isteyen Kıbrıslı Türkler’in KKTC’ye yönlendirmesine yönelik olarak projelerini aktaracaklarını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2011, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER