Taşımacılıkta fiyatlar düştü

“Artık kargo ile mal getirmek pahalı değil”

Taşımacılıkta fiyatlar düştü
HABERİN GALERİSİ
CYXP Kargo

CYXP Kargo


* Kuzey Kıbrıs’ta kargo taşımacılığında öncü isimlerden CyprusXP Logistics müşterilerine en avantajlı ve en kısa sürede kargo taşımacılığı hizmeti veriyor. Hizmet ağı çok geniş olan şirket, dünyanın farklı ülkelerinden taşımacılık imkanı sunuyor. 

CyprusXP  Satış ve Pazarlama Müdürü İmren Tepe, müşterilerinin kargolarını en kısa sürede göndermek istemesi halinde uçakla taşımacılık imkanı sunduklarını, ancak uçağa sığmayacak ebatta kargoları ise konteynerle veya tırla ya da parsiyel taşımacılığı ile taşıydıklarını belirtti. Tepe, “Müşterilerimizin mallarını en avantajlı ve en kısa sürede taşımak için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

“Global çalışıyoruz”
Hizmet ağlarının geniş olduğunu ifade eden Tepe, birçok taşımacılık şirketi gibi yalnızca Türkiye odaklı çalışmadıklarına işaret ederek, “Bizim hizmet ortaklarımız olduğu için daha global çalışıyoruz ve dünyanın farklı ülke ve bölgelerine taşımacılık yapabiliyoruz. Hizmet ortaklarımızın servislerinden yararlanarak, daha uzak ülkelere gidebiliyoruz. Bu bölgelere Afrika bile dahildir. Mesela haftalık Afrika’dan gelen mallarımız var. Keza Afrika’ya gönderim de yapıyoruz. Güney Afrika’nın en uç noktasından Çin’in en ulaşılmaz noktasına kadar her yerde gerekli işlemleri yerine getirebiliyoruz.” dedi.

Sigorta maliyetleri düşük
Müşterilerinin isteği doğrultusunda, sigortalama işlemi gerçekleştirdiklerine de değinen Tepe, müşterilerine kargolarına sigorta yapmalarını önerdillerini söyledi.  Sigorta maliyetleri konusunda da bilgi veren Tepe, sigorta ücretlerinin % 2 ile % 5 arasında değiştiğine değinerek, taşımacılıkta genel olarak riskin azal olmasından dolayı sigorta maliyetlerinin de oldukça düşük rakamlarda oluştuğunun altını çizdi.

CyprusXP Logistics’in geleceğe yönelik planları neler?
Kuzey Kıbrıs’ın bir ada ülkesi olmasından ötürü ithalat ağırlıklı çalışıldığını belirten Tepe, kargo taşımacılığına yönelik  ayrı bir hava limanı açılmasını gerekli gördüklerini söyleyerek, kargoların direkt kargo uçağı ile gelmesini sağlamanın şart olduğunu vurguladı. “Şu anda kargolar yolcu uçakları arasında bölüşülerek getiriliyor ve götürülüyor. Çünkü her kargo, her uçağa sığmıyor maalesef. Kargo uçakları Ada’ya gelebilse hem ebat sorunu ortadan kalkacak hem de birçok yük taşınabilecek.” diye konuştu.

“Artık kargo ile mal getirmek pahalı değil”
Artık kargo ile mal getirmenin düşünüldüğü gibi pahalı olmadığını söyleyen Tepe, taşımacılık şirketlerinin çoğalmasıyla bu izlenimin de ortadan kalktığını ifade etti. Fiyatlarının uygun olduğunu belirtti. CyprusXP Logistics olarak sadece kargo hizmetleri vermediklerine de değinen Tepe, aynı zamanda danışmanlık ve proje hizmetleri sunduklarının altını çizdi. Hangi yolla bir malı en ucuza ve en kısa sürede Ada’ya getirmenin mümkün olabileceği konusunda da müşterilerini bilgilendirdiklerini belirterek, saygın ve güvenilir servis ağıyla, müşterilerinin kargolarının adım adım nerede olduğunu gösteren yük takip sistemleri olduğunu kaydetti. Tepe, müşterilerinin memnuniyetini artırmak ve yenilikleri ülkeye getirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2012, 00:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER