banner29
21 Haziran 2018 Perşembe

Şimdi daha güzel oldu!

Cafer Paşa Hamamı’nın hemen yanıbaşında kaldırımın üzerinde yer alan ve çevre kirliliği oluşturan telefon kulübeleri ‘gizlenerek’ ortadan kaldırıldı...

28 Haziran 2016 Salı 07:22
  Şimdi daha güzel oldu!

Tarihi Cafer Paşa Hamamı yanıbaşında kaldırımın üzerinde yer alan ve tarihi eser önünde çirkin bir görüntü oluşturan telefon kulübeleri yapmış olduğumuz yayınlarımızı dikkate alan Mağusa Belediye’sinin girişimleriyle oradan kaldırıldı.

Konuyu telefon dairesi yetkilileriyle görüşen belediye, tarihi Cafer Paşa Hamamı’nın hemen yanıbaşında  yer alan telefon kulübelerinin oradan kaldırılması için yapmış olduğu girişimle birlikte telefon kulübelerini bulunduğu noktadan kaldırarak az ileriye aktarılmasını sağladı. Konuyla ilgili görüştüğümüz bir belediye yetkilisi kendilerinin kulübelerin ordan tamamıyla sökülüp atılmasını istediklerini anacak telefon dairesinin teknik nedenlerden dolayı ilgili kulübeleri Cafer Paşa Hamamı’nın arkasında bulunan bir boşluğa yerleştirdiklerini kaydetti. Ayni yetkili yakın bir tarihte bu kulübelerinde değiştirilerek eski eserlere daha uyumlu bir hale getirileceğini ifade etti.

Yapılan değişikliklerle ilgili gazetemizi arayan Mağusalılar telefon kulübelerinin Cafer Paşa Hamamı’nın bulunduğu noktadan tamamıyla sökülüp atılmasının söz konusu noktada daha temiz bir görüntü sağlayacağını ifade etti. Yinede eskisine oranla daha iyi bir görüntü sağlandığını da ifade eden vatandaşlar, tarihin en güzel eserlerinin yer aldığı Mağusa Suriçi’nde belediyenin başlatmış olduğu temizlik ve çevre  düzenlemesinin Mağusa’nın tüm güzelliğini ortaya çıkardığını kayedetti.

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV