ŞAHALİ: BU YANLIŞLARIN BİR DAHA YAŞANMAMASI İÇİN GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ

ŞAHALİ: BU YANLIŞLARIN BİR DAHA YAŞANMAMASI İÇİN GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Şahali, Başbakan Tufan Erhürman, Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’la birlikte, ülkede yaşanan sel felaketinin ardından, bugün Lefkoşa-Girne anayolundaki Ciklos mevkiinde, Alsancak, Lapta ve Dikmen’de incelemelerde bulundu.

İncelemeler sırasında basına açıklama yapan Bakan Şahali, ülkenin kurak olmasının "hiç yağmur yağmayacak" demek olmadığını belirterek, su yollarının tıkanmaması gerektiğini bunu yaşananlarla gördüklerini söyledi.

Şahali, "Artık bunu yaşamamak için gereken önlemleri alacağız. Can kaybı çok üzücü. Büyük mal kaybı var. Bu yanlışların bir daha yaşanmaması için gerekli adımları atacağız" diye konuştu.

“Bugün, tüm hırslardan, iştah ve ihtirastan uzaklaşıp doğanın istediğini yapmak için ilk gün”
Sosyal medya hesabından da yaşanan üzücü olayla ilgili paylaşımda bulunan Bakan Şahali şunları kaydetti: 
“Doğa, onunla barışık olmanın tercihli değil, zorunlu olduğunu acı biçimde bize bir kez daha gösterdi. Öncelikle, can kaybı yaşayanların yakınlarının acısını içimde hissettiğimi belirtmek isterim. Mal kaybı yaşayanların yaraları elbette sarılacak. 
Kuraklaşan bir ülke olabiliriz ama "40 yılda bir" bile olsa, en ağır yağmurun suyunu tahliye edecek dere yataklarına, depolayacak gölet ve barajlara, yağmurla akıp gitmeyecek yollara ve altyapıya sahip olmanın zorunluluk olduğunu da acı çekerek yeniden gördük.
Yaşamı düzenleyen kurallara uymak, yasalara uyarak eşitliği ve düzeni sağlamak, kalıcı huzurun şartlarıdır.
Bugün, tüm hırslardan, iştah ve ihtirastan uzaklaşıp doğanın istediğini yapmak için ilk gün...”

Zorlu Cezaroğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER