Rum kesiminde spor alanında cinsel istismar ve taciz

Rum kesiminde spor alanında cinsel istismar ve taciz

Yunanistan’da, Sofia Bekatoru isimli sporcunun 23 yıl önce yelken federasyonunda görevli biri tarafından cinsel istismara uğradığını açıklamasıyla “okun yaydan çıktığı”, öte yandan Rum kesiminde de spor alanında cinsel istismar veya taciz gibi durumlar olduğunun görüldüğü haber verildi.
Rum kesiminde hiç kimsenin sporcuların taciz edilmesi konusunda konuşmadığını yazan Alithia gazetesi, Güney Kıbrıs’ta atıcılıkla meşgul olan Andri Eleftheriyu’nun ise kısa zaman önce, cinsel tacize maruz kaldığından ikinci kez söz ettiğini belirtti.
Eleftheriyu’nun, Rum sporunda çeşitli görevlerde bulunan kişilerin, sporculara cinsel tacizde bulundukları konusunda ciddi bir suçlamada bulunduğunu yazan gazete, Eleftheriyu’nun RİK’teki bir programda konuyla ilgili suçlamalarda bulunduğunu ve daha sonra Politis gazetesinin bunu dijital versiyonunda yeniden gündeme getirdiğini belirtti.
Habere göre, 2018 yılında uğradığı tacize değinen Eleftheriyu, bunun çok ciddi bir konu olduğunu düşündüğünü, fakat ileriye gitmek istemediğini ve bunu geride bırakmayı tercih ettiğini söyledi.
Gazeteye göre konu hakkında “desteğe sahip olunması gerektiğini” ifade eden Eleftheriyu, başkalarının da ortaya çıkması gerektiğini, çünkü bunun yalnızca kendi başına gelmiş olmasının mümkün olmadığını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER