banner29
14 Ağustos 2018 Salı

RAMAZAN BAYRAMI YARIN BAŞLIYOR

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN: “BAYRAMIN TÜM DÜNYADA HUZUR VE GÜVEN İÇERİSİNDE GEÇMESİNİ DİLİYORUM”

04 Temmuz 2016 Pazartesi 09:31
     RAMAZAN BAYRAMI YARIN BAŞLIYOR

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Müslüman aleminin en kutsal bayramlarından biri olan  Ramazan Bayramı’nın  diğer tüm zamanlarda olduğu gibi ülkede,  Türkiye’de ve tüm dünyada en iyi şekilde, huzur ve güven ortamında geçmesini diledi.

 

Başbakan Hüseyin Özgürgün yayımladığı bayram mesajında,  Türkiye’de son yaşanan terör olayları nedeniyle bayrama buruk girildiğini vurguladı.

 

Toplumsal örf, adet ve geleneklerin yaşatılmasında en önemli yeri tutan bayramların, insanları bütünleştirmek adına oldukça değerli olduğunun altını çizen Özgürgün, bu değerlerin itina ile devam ettirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğini kaydetti.

 

Çağın yaşam şartlarında, günlük hayatın koşuşturması içerisinde birçok manevi değerin unutulduğunun yadsınamaz bir gerçek olduğunu belirten Özgürgün, bayramların idrak edilmesinin toplumsal hayata dair değerlerin hatırlanması, geleceğe yönelik umut ve inançların artması adına büyük anlam taşıdığını vurguladı.

 

Başbakan Özgürgün mesajında şunları kaydetti:

 

“Ramazan Bayramı vesilesiyle en büyük temennim, kırgınlıkların bir kenara bırakılması; uzak yakın tüm dost ve akrabalarımızla bir araya gelme fırsatının iyi değerlendirilmesi; birlik dayanışma ve paylaşımların artmasıdır.

 

Sevgi, şefkat, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği Bayramlardan biri olan Ramazan Bayramı’nın sağlık, huzur ve esenlik içinde geçmesini diler, tüm Halkımızın, Anavatan Türkiye’nin ve tüm İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım.”

 

 

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV