banner29
18 Ocak 2018 Perşembe

ÖZGÜRLER ANILACAK

“Özker Özgür Barış ve Demokrasi Vakfı” (BADEV) tarafından yapılan açıklamaya göre Özker Özgür’ün 11’inci ve eşi Zehra Özgür 8’inci ölüm yıldönümleri dolayısıyla 22 Kasım Salı sabahı anma töreni düzenlenecek.

20 Kasım 2016 Pazar 14:17
ÖZGÜRLER ANILACAK

Eğitimci, siyasetçi, CTP Başkanlığı, Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde de bulunmuş Özker Özgür ölümünün 11’inci yıldönümünde anılacak.

“Özker Özgür Barış ve Demokrasi Vakfı” (BADEV) tarafından yapılan açıklamaya göre Özker Özgür’ün 11’inci ve eşi Zehra Özgür 8’inci ölüm yıldönümleri dolayısıyla 22 Kasım Salı sabahı  anma töreni düzenlenecek.

Saat 09:30’da başlayacak anma töreni Özker Özgür ve Zehra Özgür’ün Lefkoşa Kabristanlığındaki mezarları başında gerçekleştirilecek.

ÖZKER ÖZGÜR

1940 yılında Baf’ın Vretça köyünde doğan Özker Özgür, 1961-1975 yılları arasında ortaöğretim okullarında İngilizce öğretmenliği yaptı. Özgür, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nı temsilen 1975’te Kıbrıs Türk Federe Devleti Kurucu Meclisi’nde görev aldı. 1976-1996 yılları arasında Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin başkanlığı yürüttü.

1993 Erken Genel seçimleri sonrasında DP-CTP hükümetleri döneminde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevinde bulundu. 1998 yılında Cumhuriyetçi Türk Partisi ile yaşadığı çelişkiler nedeniyle arkadaşlarıyla Yurtsever Birlik Hareketi’ni, ardından da Birleşik Kıbrıs Partisi’ni kurdu.

Özker Özgür, 22 Kasım 2005’te hayatını kaybettiğinde Birleşik Kıbrıs Partisi Dış İlişkiler Sekreterliği görevini yürütmekteydi.

 

 

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV