banner29
25 Eylül 2018 Salı

“ONLAR BİZE EMANET”

MAĞUSA GELİŞİM AKADEMİSİ İLE SOKAK HAYVALANLARINA YARDIM GÖNÜLLÜLERİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN KERMES DÜZENLEDİ

04 Mart 2017 Cumartesi 18:21
  “ONLAR BİZE EMANET”
Gazimağusa Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Mağusa Gelişim Akademisi, ile Sokak Hayvanları Yardım Gönüllüleri işbirliğinde “Onlar Bize Emanet” Sloganı ile sokak hayvanları yararına bir kermes düzenlendi. MGA’da 10:00 ile 18:00 saatleri arasında düzenlenen kermeste geliri sokak hayvanlarının bakımında kullanılmak üzere duyarlı kişilerin bağışta bulunduğu kitapların satışı yapıldı. Kermesten elde edilecek gelir, Gazimağusa Belediyesi’nin inşa ettiği Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bakımları belediye tarafından yapılan köpeklerin yem ve bakım ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sağlayacak. Etkinliğe, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ve hayvan severler katıldı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de konuşmasında, Gazimağusa kentimizde İsmet İnönü Bulvarında iki etkinliğin aynı anda yapıldığını, bu etkinliklerin bir tanesinin İndirim şöleni olduğunu, bu tür etkinliklerle hem ekonomik açıdan işyerlerinde bir hareketlenme, halkımız için ise indirimli alışveriş yapma fırsatı yakalandığını, Belediye olarak gereken alt yapıyı hazırlayarak her türlü desteği verdiklerini ifade etti. Arter, yılda iki ve üç defa yaptığımız indirim şöleninde halkımız ve işyeri sahiplerinin memnun olduğunu kaydetti.

Diğer etkinliğin ise Gazimağusa Belediyesi bünyesinde çeşitli sosyal sorumluluk projeleri üstelenen Mağusa Gelişim Akademisi’nde faaliyet gösteren sokak hayvanlarına yardım kulübünün hayvan severlerle birlikte 2.el kitap kermesi düzenlediğini, sokak hayvanlarına yardım etmek isteyen vatandaşların bu kitapları alarak katkı yaptığını ifade etti. Sokak hayvanlarına sevginin yardımın söz ve söylemlerle olmayacağını, emek ve özverinin olması gerektiğini vurgulayan Arter, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV