Kazazade kadının karnındaki bebeğin ölü olduğu anlaşıldı

Polis: “Karnındaki bebek kazadan önce öldü”

Kazazade kadının karnındaki bebeğin ölü olduğu anlaşıldı

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre bugün saat 09:00 sıralarında, Lefke’de Atatürk Caddesi üzerinde Gözde COŞAN (K-23), yönetimindeki LM 386 plakalı salon araç ile doğu istikametinden batı istikametine doğru aşırı süratli ve dikkatsizce seyrettiği sırada, direksiyon hakimiyetini kaybedip yolun sağına geçmesi sonucu bankete çarptıktan sonra kaldırım üzerine çıkıp kaldırım üzerinde yaya olarak yürümekte olan Gemikonağı’nda sakin Crıstına ZEYBEK’e (K-31) çarptı.

Kaza sonucu yaralanan Crıstına ZEYBEK ambulans ile kaldırıldığı Cengiz Topel Hastanesinde yapılan ilk yardım müdahalesinin ardından, yine ambulans ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine sevk edildi. Burada yapılan muayenesinde 6 aylık hamile olan Crıstına ZEYBEK’in karnındaki ikiz çocuklarından birinin ölü olduğu, kendisinin de sağ ayağının kırık olduğu tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs yapılan tedavisinin ardından müşahede altına alınırken, araç sürücüsü Gözde COŞAN ise tutuklandı.

Kapsamlı doktor muayenesinin ardından açıklama yapan Polis, yaya olarak yürüdüğü sırada aracın çarpması sonucu karnındaki ikizlerden birini kaybettiği açıklanan Cristina Zeybek’in bebeğinin kazadan 3-4 gün önce öldüğünün tespit edildiğini duyurdu.

Yapılan açıklama şöyle:

“Lefke'de bu sabah meydana gelen trafik kazası sonrası yaralanan hamile yaya Cristina Zeybek'in yapılan kapsamlı doktor muayenesinde karnındaki bebeğin kaza öncesinde 3-4 günlük ölü olduğu, bebeğin ölümünün kazaya bağlı olmadığı tespit edilmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER