Kaşif: "Gerekirse 48 saat durmadan çalışmaya hazırım"

"Biz yargı ne derse ona uyacağız.”

Kaşif:
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ahmet Kaşif, parti başkanı olarak seçileceğine inandığını, halkın ve delegenin bunu istediğini görmekte olduğunu ifade etti ve seçilmesi halinde halka hizmet vermek için gerekirse “48 saat durmadan çalışmaya hazır olduğunu” belirtti.

Ahmet Kaşif'in Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Ahmet Kaşif dün akşam Genç TV'de yayınlanan "Er Meydanı" adlı programda UBP Kurultayı ve gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kaşif, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile ilgili bir soruya verdiği yanıtta, “tam olarak mutabakat sağlanmadığını , ancak bir gelişme olduğunu, bundan sonrası için  tarafların iyi niyetle masada buluşarak , verilen sözleri unutmadan sorunu çözmeleri gerektiğini söyledi.

"LTB konusunu çok kısa sürede bitirebilirim"
Kaşif kurultay sonrası sorumluluk üstlenmesi halinde konuya hemen müdahil olup bu sorunu bir an önce ortadan kaldırmak için elinden gelen tüm gayreti göstereceğini ve bu işi çok kısa bir sürede bitireceğini söyledi.

Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy’un Genel Sekreter seçildiği gün, kendilerine parti meclisi toplantısı yapılacağının 3-4 saat önce haber verildiğini, gündemi sorduklarında yanıt alamadıklarını, genel sekreter seçileceğinin parti meclisi toplantısı başlayınca ortaya çıktığını savunan Ahmet Kaşif, bu gibi tutumların UBP gibi bir siyasi partiye onun kurumsal yapısına zarar verdiğini söyledi.

Ahmet Kaşif, “Yangından mal kaçırır gibi yapmanın ne alemi vardı...Fuat Namsoy da değerli bir arkadaşımız ama belki başka arkadaşlar da aday olacaktı. Seçim yapılacak denilip birkaç gün süre verilse olmaz mıydı” diye konuştu.

Kendisine destek veriyor diye bazı milletvekillerine haber verilmeden Başbakanlıkta “grup toplantısı” adı altında toplantılar yapıldığını belirterek bu durumu eleştiren Kaşf , “Grubun bütününe çağrı yapılamadan, toplanıp kararlar üretmek doğru değildir. Bunlara kimse UBP grubunun kararıdır diyemez. Meclis  Grup Başkan Vekili olan Hasan Taçoy’un dahi bu toplantılardan haberi yoktur. Demek ki bu toplantılar, grup toplantısı değildi” dedi.

Partiye yapılan son milletvekili katılımları ile ilgili bir soruyu da yanıtlayan Ahmet Kaşif, bir milletvekilinin başka bir partiye geçmesinin o partinin tüzüğünde yer alan usullere uygun olması gerektiğini söyledi.

Kâşif “Bir milletvekilinin bir  siyasi partiden ayrılırken veya bir siyasi partiye girerken neleri getireceği veya götüreceğinin partide tartışılması ve ortaya konulan görüşlerin dikkate alınması lazım” ifadelerini kullandı.

UBP Genel Başkanı seçileceğine inandığını, halkın ve delegenin bunu istediğini görmekte olduğunu belirten Kaşif, başkan seçilmesi halinde halka en iyi hizmeti vermek için çalışacağını vurguladı.

Ahmet  Kaşif, “Belki de işleri yoluna koyana dek 48 saat durmadan çalışmamız gerekecek ama biz buna  hazırız” dedi.

Kaşif sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burası bir  üniversiteler  ülkesi. Bu kurumlarımızda çok değerli hocalarımız ve önemli bir yapılanma var. Bunlardan en etkili bir şekilde faydalanacağız, projeler üretmelerini, projelere katkı koymalarını talep edeceğiz ve bunları ciddiyetle ele alacağız. Hep söylenen ama yapılmayan müşavirlerden de faydalanacağız. Muhakkak bir Ekonomik Konsey oluşturacağız. Halkın huzuruna, refahına büyük önem vereceğiz”

“Biz ilk günden beridir yargının vereceği karara saygılı olacağımızı ve bu konuyu konuşmayacağımızı söyledik. Biz Kurultay Divan kararının durdurulması ve başkanlık  yetkilerinin dondurulması için ara emri müracaatı yaptık. Yargı ara emrini verdi ama Sayın Küçük istinafa götürdü .İstinafta ara emrinin durdurulması Yüksek Mahkeme tarafından reddedildi. Esas duruşma yapıldı ve geçen hafta da mahkeme kararını verdi” diyen Kaşif , şu ifadelere yer verdi:

“Mahkeme kararında 21 Ekim’deki  kurultayın  genel başkanlık seçiminin bitmediğini, halen devam ettiğini, tüzük gereği yapılması gereken ikinci turun  10 gün içinde yapılmasını emretti. Sayın Küçük bunu da istinafa götürdü. Şimdi Yüksek Mahkeme’nin kararını bekliyoruz. Biz yargıya saygılıyız. Kararı ve kararın yerine getirilmesini bekleyeceğiz. Biz yargı ne derse ona uyacağız.”

İstihdamlar konusunda bilgi sahibi olmadığını belirten Kaşif, “Ben bildiklerini konuşan, bilmediklerini sorup öğrenen ve halkı doğru bilgilendiren politikacı olarak bilinmek,anılmak isterim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2013, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER