İZCAN: “BU TOPLUM YALAN VE YALANCILARDAN BIKIP USANMIŞTIR”

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, UBP-HP hükümetine, ülkeye özel izin ve karantinasız giren yolcular hakkında, kamuoyuna gerçek açıklama yapma çağrısında bulundu.

İZCAN: “BU TOPLUM YALAN VE YALANCILARDAN BIKIP USANMIŞTIR”

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın “Bakanlar Kurulu açık bir şekilde yanıltıldı” demesinin yeterli olmadığını belirtti. İzcan, kimin yalan beyanda bulunarak, halkın sağlığıyla oynadığının belirlenerek, cezalandırılması gerektiğini vurguladı.

“Bu toplum yalan ve yalancılardan bıkıp usanmıştır” diyen İzcan, Türkiye’de 2’ci evre olarak hasta sayısının yeniden yükselişi karşısında, 1 Temmuz itibarı ile Türkiye’den yolcu kabulünün yeniden gözden geçirilmesini talep etti.

UBP-HP hükümetinin en büyük hatasının, çok başlılık yaşayarak, Bilim kurullarını yeterince çalıştırmaması ve ekonomiyi normalleştirme adına, aceleci davranması olduğunu savunan İzcan, yeniden sil başa dönmenin ciddi bir risk olarak önümüzde durduğunu vurguladı.

Pandemi hastahanesinin bir an önce kurulması gerektiğini dile getiren İzcan, aşı bulunup dünyadaki virüs salgını bitmeden, halkımızın gerçek anlamda huzura kavuşamayacağını belirtti.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER