banner29
20 Ekim 2018 Cumartesi

İMAR PLANI... GİRNE’DE VİZYON TOPLANTISI YAPILDI

TOPLANTIYA KATILANLAR, GİRNE-ÇATALKÖY İMAR PLANI’NA KATKI KOYMAK İÇİN GÖRÜŞLERİNİ YAZILI OLARAK SUNDU

09 Şubat 2017 Perşembe 13:15
     İMAR PLANI... GİRNE’DE VİZYON TOPLANTISI YAPILDI
Girne ve Çatalköy belediyeleri ile Şehir Planlama Dairesi’nin ortak çalışması sonucu hazırlanan ve geçen ay kamuoyunun bilgisine sunulan Girne-Çatalköy İmar Planı'na yönelik mevcut durum raporlarının ardından, bugün Girne’de vizyon toplantısı gerçekleştirildi.

 

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, toplantıda Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu ve Şehir Planlama Dairesi Müdürü Türkmen Yiğitcan hazır bulundu. Toplantıya yaklaşık 35 devlet kurumu ve 45 sivil toplum örgütünden temsilciler katıldı. Toplantıya katılanlar, Girne-Çatalköy İmar Planı’na katkı koymak için görüşlerini yazılı olarak sundu.

 

GÜNGÖRDÜ: “SİYASİ BASKI YOK”

 

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü toplantıda yaptığı konuşmada, Girne’de; konut, otel, üniversite ve yurt yatırımlarından dolayı yoğun bir yapılaşma olduğuna dikkat çekti.

 

Güngördü, kentte kat sayılarının ve nüfusun arttığını belirterek, altyapı, yeşil alan ve trafikte sıkıntılar yaşandığına işaret etti. Güngördü, Temmuz 2014’te göreve geldikten sona yaşanan sıkıntıları çözmek için Girne İmar Planı’nı gündeme getirdiklerini ve girişimlere başladıklarını ifade etti.

 

Girne kentinin komşusu olan Çatalköy’de de yoğun bir yapılaşma olduğunu aktaran Güngördü, bu nedenle imar planı konusunda Çatalköy Belediyesi’yle ortak hareket ettiklerini dile getirdi.

 

Üzerilerinde herhangi bir siyasi baskı olmadığını anlatan Güngördü; Girne Belediyesi, Çatalköy Belediyesi, Girne Kaymakamlığı ve Şehir Planlama Dairesi’nden oluşan “Birleşik Kurul”da oylama yapılacağını ve kabul edilmesi durumunda Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Girne-Çatalköy İmar Planı'nın yürürlüğe gireceğini kaydetti.

 

 

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV