banner29
20 Ocak 2018 Cumartesi

“HEDEF, 15 KASIM”

BAKAN DÜRÜST, GÜZELYURT - LEFKE BÖLÜNMÜŞ YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

28 Ağustos 2016 Pazar 15:54
“HEDEF, 15 KASIM”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Güzelyurt Lefke arasında yapımı devam eden bölünmüş yol çalışmalarını inceledi; çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Dürüst, yolun KKTC’nin kuruluş yıldönümünün kutlanacağı 15 Kasım’da hizmete açılmasını hedeflediklerini açıkladı.

Bakanlığından verilen bilgiye göre, Müsteşarı Bumin Paşa, Bakanlık Müdürü Salih Canseç, Karayolları Dairesi Müdürü Ahmet Aydın ve yolun yapımını üstlenen firma yetkililerinin de hazır bulundukları inceleme gezisinde açıklamalarda bulunan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, 19 Km. olan Güzelyurt - Lefke anayolunun yaklaşık olarak 13 Km.’lik kısmının kesintisiz olarak tamamlandığını belirtti.

Yolun yapımını üstlenen firmanın yoğun çalışmaları, Bakanlık teknik ekibinin yoğun ilgi ve denetimlerinin devam ettiğini ifade eden Dürüst, ayrıca yolun bazı noktalarında meydana gelen kamulaştırmaya yönelik sorunların çözüme kavuşturulma noktasına geldiğinin altını çizdi.

Bakan Dürüst; “Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük katkıları ile Güzelyurt Lefke bölünmüş yolunun da tamamlanması ile birlikte, ülkemiz bir ucundan diğer ucuna kadar bölünmüş yollara kavuşacaktır” diyen Bakan Dürüst, “KKTC’yi bölünmüş yollarla bir ucundan diğer ucuna kadar bağlayarak, hem yol güvenliğini arttırarak, vatandaşlarımızın güvenle seyahat etmelerini sağlayacak, hem de bölünmüş yollarla birlikte, mesafenin kısalması , seyahatlerimizi ekonomik hale getirecektir” dedi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Güzelyurt-Lefke bölünmüş yolun bir an önce tamamlanması için, tüm imkanlarını seferber eden firma yetkililerine teşekkür ederek, geçtiğimiz hafta içerisinde firma yetkilileri ile yaptıkları görüşme neticesinde, firmanın, yol yapım çalışmalarında, neredeyse bölgedeki tüm kamyoncularla çalışma kararı almalarının, ayrı bir teşekkür konusu olduğunun altını çizdi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin KKTC insanının daha kaliteli daha müreffeh ve daha güven içerisinde yaşamlarını sürdürebilmeleri adına, bugüne kadar ortaya koydukları katkıların bir yenisi olan Güzelyurt-Lefke bölünmüş yolunun  KKTC’nin kuruluş yıldönümünde gerçekleştirme gayretlerinde olduklarını belirterek, Bakanlık ve firma yetkililerinin tüm çabalarının bu yönde olduğunu  söyledi.

 

 

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV